Neko nelaist zudumā! Produkti, ko mazās porcijās sasaldēt un izmantot vēlāk
Foto: Shutterstock

Par ogu un garšaugu saldēšanu, šķiet, runājam jau visu vasaru – tie ziemas krājumiem ir sarūpēti bagātīgi. Tomēr, prātīgi saimniekojot, no nepamatotas iznīcības paglābt var arī pārpalikumus – buljonu, eļļu, tomātu mērci, pusatvērtu konservēto pupiņu bundžu un ko tik vēl ne, atliek tos vien sasaldēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saldējot produktus, lielākie ienaidnieki ir gaiss un mitrums – tie piesauc nevēlamu apsaldējumu, kas maisiņā sabērtās ogas vai saldējumu pārklāj ar ledus kristāliņiem. Lai no tā izvairītos, saldētava vienmēr ir jātur ļoti auksta. Jo ātrāk tajā ievietotais ēdiens sasals, jo labāk. Šķidrumus saldē ledus trauciņos, bet pēc tam sasalušos gabaliņus pārvieto uz polietilēna maisiņiem. Plastmasas trauciņos liktos produktus piepildi maksimāli pilnus, atstājot vien pus centimetru līdz centimetru brīvu vietu līdz vāciņam.

Tags

Produktu saldēšana Sarakstu karuselis Virtuves gudrības
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form