No Vjetnamas līdz Kubai: ēdieni, ko vērts kaut reizi nobaudīt dažādās pasaules malās
Foto: Shutterstock

Ir virkne neapstrīdamu un lielisku iemeslu ceļot – dabas pārsteidzošais krāšņums, pilnvērtīgāka atpūta, jauni iedvesmojoši iespaidi un vēl daudzi citi. Kulinārais baudījums ir viena no tām vērtībām, kuru varam ne tikai iedzīvināt savā ikdienā pēc atgriešanās no atpūtas brauciena, bet varam arī tajā dalīties ar draugiem, radiem un pat nodot mantojumā nākamajām paaudzēm.

Krāšņākos ceļojumu galamērķus, un ēdienus, ko tajos ir vērts nobaudīt, iesaka tūroperators “Novatours”.

Kuba

No Vjetnamas līdz Kubai: ēdieni, ko vērts kaut reizi nobaudīt dažādās pasaules malās
Foto: Shutterstock

Kuba ir kā ceļojums atpakaļ laikā – šarmanta un ar spilgtu personību. Senlaicīgi auto, salsa, rums, cigāri ir kā krāšņi tās aksesuāri, bet tikpat lielas uzmanības vērta ir tās kulinārija. Kubas garšas noslēpums ir vienkāršība – nesarežģīti ēdieni, kas pārsteidz ar izteiksmīgu garšu.

Kubas virtuves galvenais tēls ir "ropa vieja" – tomātos lēni sautēta un pēc tam plucināta liellopa vai jēra gaļa, kas tiek pasniegta kopā ar rīsiem. Spāņu valodas pratēji zinās, ka ēdiena nosaukums tiek tulkots kā “vecas drēbes”, tomēr no tā nevajag nobīties, jo ēdiens būs patiesi gards!

  • Lai iemācītos pagatavot kubiešu iecienīto "arroz con pollo" jeb vistu ar rīsiem, noskaties šo video pamācību

Esot Kubā, noteikti ir vērts nobaudīt arī omārus, jo tie šeit ir krietni lētāki, kā arī saldajā panašķoties ar banāna radinieku plantānu. Viegli apcepts, karamelizēts, saldens un nedaudz lipīgs – tas būs nevainojams noslēgums ikvienai maltītei.

Ceļojumā uz Kubu iesaka doties laikā, kad pie mums jau valda ziema, lai nepārsteidz pārlieku liels karstums.

Tags

Apvienotie Arābu Emirāti Grieķija Itālija Itālijas virtuve Kuba Spānija Vjetnama

Comment Form