Pēcsvētku eliksīrs – soļanka: kas ir 'brezs' un citi leģendārās zupas noslēpumi
Foto: Shutterstock

Tumīga, silta un aromātiska soļanka ir īstens veselības eliksīrs, ko pagatavot pirmdienā un baudīt vismaz trīs nākamās dienas, lai atveldzētu miesu un garu pēc lustīgas nedēļas nogales. Pēcsvētku noskaņās atklāsim knifus, kas jāņem vērā, lai mājas gatavotas soļankas garša pat pārspētu tavas lielās cerības.

Kad pēc svētkiem ledusskapja plauktos ir "aizķērušās" pāris cepeša šķēles, pusizēsta sālīto gurķu burciņa un kečups vai tomātu mērce, ko vēl nav paspēts izlietot, ir īstais brīdis veikt lielo ledusskapja "tīrīšanu" un izmantot visus šos labumus, pagatavojot lielu toveri ar kreptīgu soļanku.

Vārot soļanku, pamatu pamats ir aromātisks, piesātināts bulons. Buljona gatavošanai vari izmantot dažāda veida gaļu, vien atceroties principu, ka gaļa jāpārlej ar aukstu ūdeni nevis jāliek verdošā, un vārīšanās sākumā uzmanīgi jānoputo, lai buljons nekļūtu nepievilcīgi duļķains. Lai nenomāktu soļankas garšu buķeti un zupa nekļūtu rūgtena, lauru lapu izņem no buljona uzreiz, kolīdz tas ir gatavs.

  • Noderīgus padomus, kā pareizi vārāms buljons, sniedzām šajā rakstā.

Jau iepriekš atklājām leģendārās zupas vēsturi (rakstu atradīsi, lūk, te), bet, lasot tālāk, uzzināsi, kas ir soļankas "brezs", un kā pareizi izvēlēties un sagatavot pārējos produktus, lai soļanka izdotos izcili garda.

Comment Form