Foto: PantherMedia/Scanpix
Rudens vīrusi pļauj gan skolniekus, gan bērnudārzniekus. Ja vasarā ar rūdīšanos nokavēts, var mēģināt glābt situāciju vēl tagad, turklāt garšīgā veidā. Par imunitātes samazināšanos liecina ne tikai klasiskie vīrusi, bet arī herpju parādīšanās, miegainība un alerģisko reakciju saasināšanās.

Dzīvais citronūdens

Foto: PantherMedia/Scanpix

Lielisks profilaktisks dzēriens! Regulāri ik rītu izdzerot glāzi svaigi gatavota citronūdens, garastāvoklis stabilizējas un imunitāte nostiprinās uz ilgāku laiku.
Nepieciešamas viens svaigs citrons, viena ķiploka galviņa, 2 ēdamkarotes medus, viens litrs vārīta, silta (40 C) ūdens. Citronu sagriež šķēlēs, ķiploku sasmalcina, visu liek ūdenī, piejauc medu. Šādam mikslim jānostāvas 8 stundas. Vēl labāk, ja šādu dzērienu var izdzert pirms katras ēdienreizes t.i. 2- 3 reizes dienā.

Priežu skuju dzēriens

Foto: DELFI

Arī ļoti efektīvs, bet nedrīkst lietot alerģiski cilvēki, kā arī bērni, kas jaunāki par 3 gadiem. Arī attiecībā uz lielākiem bērniem labāk tomēr konsultēties ar ārstu, jo dzēriens ir ļoti spēcīgs un specifisks.
Jaudīgo imunitāti stiprinošo dziru gatavo no priežu, egļu, ciedru vai smiltsērkšķu skujām. Skujas noskalo tekošā ūdenī. Puslitru lielā emaljētā katliņā liek savāktās skujas, pārlej ar ūdeni un viegli saspaida, lai no skujām sāktu izdalīties ēteriskās eļļas. Katliņu noslēdz un uz diennakti atstāj istabas temperatūrā. Tad liek uz plīts un uzkarsē līdz vārīšanās temperatūrai, karsē 10 minūtes uz mazas uguns. Tad vēlreiz tur diennakti. Gatavajai dzirai pievieno vēl arī citrona sulu. Dzer, atšķaidot ar karstu ūdeni, medu vai upeņu ievārījumu.

Mežrozīšu tēja

Foto: Shutterstock

 
Mežrozītes ir C vitamīna bumba, tāpēc šī veselīgā tēja jāprot gatavot tā, lai pats labums nepazustu. Mežrozīšu augļus savāc, nomazgā un sasmalcina, tad nelielā ūdenī uz mazas uguns karsē 10-15 minūtes. Vēl labāk, ja tā ir ūdens pelde, nevis tieša karsēšana. Ūdens nedrīkst sākt vārīties. Tad iegūto tēju izkāš caur marli un dzer ar ievārījumu tik, cik lien.

Silts piens ar medu

Foto: stock.xchng

Piens ir labs līdzeklis pret kakla, ausu, rīkles iekaisumiem. Visideālākās siltā piena un medus proporcija ir 1% piens uzsildīts līdz 40 grādu temperatūrai, kam pievieno gabaliņu sviesta un 1 tējkaroti medus. Šo saldo, silto pienu iesaka dzert tieši pirms miega, jo nomierina arī nervu sistēmu un uzlabo miegu.

Apelsīnu sula

Foto: PantherMedia/Scanpix

Pats gardākais veselības uzlabotājs, bet protams – izspiests no svaigiem augļiem. Pilns ar C vitamīnu un folskābi, tāpēc īpaši labs grūtniecēm. Ja sulai pievieno ābolu, mandarīnu vai burkānu sulu, tad būs arī papildus vitamīni un minerālvielas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!