Saldētie dārzeņi – glābiņš reizēs, kad nepieciešams maltīti pagatavot ātri
Foto: Shutterstock

Pat ja svaigi dārzeņi un augļi ir visgardākie un uzturvielām bagātākie, labs un ērts veids, kā šos produktus vairāk iekļaut ēdienkartē, ir lietot saldētus dārzeņus un augļus. Lūk, daži iemesli, kāpēc ikdienas gatavošanā izmantot tieši saldētus dārzeņus!

Saldēšanai paredzētie dārzeņi, kā arī augļi, tiek novākti pilnbriedā un strauji sasaldēti. Šī iemesla dēļ tajos saglabājas vērtīgās uzturvielas. Piemēram, tā kā svaigie dārzeņi un augļi ziemas sezonā ceļo no tālām valstīm, tie tiek novākti negatavi un pārvadāšanas laikā zaudē vērtīgos vitamīnus. Dārzeņi un augļi pēc sasaldēšanas, protams, arī zaudē kādu procentu vajadzīgo uzturvielu, bet, salīdzinot ar pārvadāšanas un uzglabāšanas apstākļiem, saldēti produkti būs vērtīgāki, kā, piemēram, persiki, kas līdz Latvijai ceļojuši vairākas nedēļas.

Saldētie dārzeņi ir ērti lietojami un lēti – veikalos tos iespējams iegādāties samērīga izmēra iepakojumos par salīdzinoši lētāku cenu nekā svaigus. Papildus tam neveidojas pārtikas atkritumi, jo saldētie dārzeņi jau ir sagriezti un attīrīti no liekā. Daudz izdevīgāk būs nopirkt saldētus zaļos zirņus, papriku, cukīni un pat sīpolus un ingveru.

Vēl viens produkts, kuru vērts pamēģināt saldētu – avokado. Ja veikalā par akcijas cenu esi iegādājies daudz avokado, kas ir jau mīksti, sasaldē to šķēlītes. Saldētos avokado pēc tam vari izmantot smūtiju un gvakamoles mērces pagatavošanai. Latvijas veikalos gan šādas avokado šķēlītes saldētavu stendos nav bieži atrodamas, bet tas ir vēl viens produkts, kas būs lētāks saldēts.

Kā saldētos dārzeņus pagatavot garšīgi

Gatavo tos uzreiz pēc izņemšanas no saldētavas. Ja saldētos dārzeņus pievieno zupai vai sautējumam, nav nepieciešamība dārzeņus atkausēt. Tie būs gatavi desmit minūtēs.

Ja vēlies saglabāt dārzeņu kraukšķīgo tekstūru – saldētos dārzeņus tvaicē vai gatavo mikroviļņu krāsnī.

Eļļu pannā pievieno pēc tam – ja saldētos dārzeņus plāno apcept pannā, eļļu pārlej dārzeņiem tikai tad, kad tie ielikti pannā. Ja saldētos dārzeņus metīsi karstā eļļā, riskēsi izraisīt ugunsgrēku.

Saldētos dārzeņus izlieto sešu mēnešu laikā. Tā būsi drošs, ka tie nezaudē vitamīnus.

Tā kā saldēti dārzeņi pēc atkausēšanas ir krietni vien mīkstāki par svaigajiem, tie būs ideāli piemēroti sacepumiem un mīklas pīrāgu pildījumiem. Kā arī – no tiem pagatavota zupa būs gatava krietni vien īsākā laikā.

Neaizmirsti par garšvielām! Tāpat kā svaigi dārzeņi, arī saldētie garšos lieliski, ja neskoposies ar pievienoto garšvielu daudzumu.

Comment Form