Soli pa solim: Kā pagatavot īsteni kreptīgu soļanku
Foto: Shutterstock

Soļanka ir viena no krievu nacionālās virtuves klasiskajām zupām, kas nav reta parādība arī mūsu virtuvēs. Tā savulaik radusies ar mērķi pagatavot gardu maltīti tā, lai neko nevajadzētu mest prom. Pastāv uzskats, ka īstenai soļankai ir jābūt pagatavotai no vismaz četru vai pat piecu veidu gaļas produktus (ja ne pat vairāk). Kā tad īsti pagatavot ideāli sātīgu, saldi skābenu soļanku?

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nav zināms, kas un kad tieši ir pirmais radījis šīs gardās zupas recepti, tomēr tā ir godam iekarojusi savu vietu daudzu ēdāju sirdīs ne tikai Krievijā un Ukrainā, bet arī daudzās bijušās Padomju Savienības valstīs. Tiek lēsts, ka soļankas pirmsākumi meklējami vienlaikus ar boršču, 16. gadsimtā. Tomēr kulinārijas pētnieki norāda, ka tās vārds recepšu grāmatās publicēts vien 19. gadsimtā. Pastāv arī variants, ka soļanku radījušas Pēterburgas traktieru ķēkšas, lai izdabātu taupīgajiem īpašniekiem, liekot lietā neapēstos produktus.

Tags

Sarakstu karuselis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form