Soli pa solim: kā pareizi vārīt frikadeļu zupu, izvairoties no muļķīgām kļūdām
Foto: Shutterstock

Jaunās ražās kartupelīši, leknie zaļumi un no sulīguma vai pušu plīstošie burkāni tā vien prasās tikt "saprecināti" vienā šķīvī ar aromātiskām gaļas frikadelēm! Lai pagatavotu frikadeļu zupu, tev nevajadzēs tērēt laiku buljona vārīšanai, tādēļ tā ir lieliska izvēle ātrām darbdienu vakariņām. Mēs tev atklāsim, kā, vārot šo klasisko zupu, izvairīties no muļķīgām iesācēju kļūdām.

Kaut šķiet, ka frikadeļu zupas gatavošanu teju katrs ir apguvis jau no bērna kājas, tomēr arī šajā procesā ir pāris knifi, kas būtu jāņem vērā, ja vēlies, lai zupa izdotos izcila.

Kādu gaļu izvēlēties frikadelēm


Soli pa solim: kā pareizi vārīt frikadeļu zupu, izvairoties no muļķīgām kļūdām
Foto: Shutterstock


Bez šaubām, svarīgākais frikadeļu zupas "atribūts" ir maltās gaļas bumbiņas jeb frikadeles. Tradicionāli frikadeles gatavo no maltas cūkgaļas vai liellopa gaļas,tomēr gaļas bumbiņas izdosies daudz gardākas no jauktas maltās gaļas masas. Mēs iesakām dažādās proporcijās kombinēt cūkas un liellopa gaļu. Ja gadās tikt pie kvalitatīvas jēra gaļas, tad iejauc masā arī to.

Arī kaloriju skaitītājiem nebūt nav jāsteidzas izslēgt frikadeļu zupu no savas ēdienkartes – ja frikadeles gatavosi no liesas liellopa, vistas, tītara vai zivs gaļas, tad gardo zupu, nenodarot kaitējumu figūrai, tiešām varēsi ēst kaut vairākas reizes dienā, protams, nepievienojot dāsnu karoti krējuma un nepiekožot klāt divu pirkstu biezuma rupjmaizes šķēli.

Lasot tālāk, uzzini, kā izvairīties no kļūdām, vārot frikadeļu zupu un, kas jāņem vērā, lai kaimiņiene tev jautātu šīs zupas recepti.

Source

Tasty

Tags

Zupas receptes Maltā gaļa Zupas un buljoni
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form