Vakariņas tievētājiem: kā cepeškrāsnī pagatavot sulīgas vistas filejas bez liekām taukvielām
Foto: Shutterstock

Tā kā ikdienas virtuves gaitās viens no iecienītākajiem un slaidajai līnijai draudzīgākajiem produktiem ir tieši vistas gaļa, tad nemitīgi meklējam veidus, kā to pagatavot izcili gardu. Lūk, vienkāršs triks, kā bez liekām taukvielām un liekām pūlēm pagatavot izteikti sulīgas un aromātiskas vistas filejas cepeškrāsnī!

Pirms gatavošanas pārliecinies, lai vistas filejas būtu vienāda biezuma, Ja nepieciešams, nedaudz saplacini, izmantojot gaļas āmuriņa plakano pusi. Gatavošanai izmanto cepamtrauku, bet visu maģiju paveiks vienkārša cepampapīra sloksne, kas ieziesta ar sviestu, norāda "Thekitchn". Cepamtrauku viegli iesmērē ar sviestu vai iezdied ar eļļu, tad tajā saliec 3–4 vistas krūtiņas.

Kad gaļa ir traukā, pārkaisi to ar jūras sāli, pipariem un citām garšvielām. Noteikti izmanto arī svaigos garšaugus, kas gaļai piešķirs izteiksmīgu aromātu, piemēram, pētersīļu, koriandra, rozmarīna un timiāna zariņus. Starp gaļas gabaliem liec arī daiviņās sagrieztu citronu, apelsīnu vai laimu – citrusi cepšanas laikā iztvaikos, mitrinot gaļu, kā arī piešķirs vistai patīkamu garšu bez iepriekšējas marinēšanas.

Pēc tam, kad vista ar garšvielām un citrusu daiviņām salikta cepamtraukā, ņem cepamtrauka izmēram piegrieztu cepampapīra sloksni. To apzied ar sviestu. Tad ar sviesta pusi uz leju, liec sloksni virsū traukam un kārtīgi piespied, lai sloksne apkļautu visus gaļas gabaliņus. Liec vistu cepties krāsnī, kas uzkarsēta līdz 200°C, aptuveni 25–30 minūtes.

Vistu īpaši sulīgu padarīs tieši tas, ka gaļa tieši nesaskarsies ar karstumu. Tādējādi karstais gaiss nesausinās gaļas virsējo kārtu. Vista vienkārši cepsies, vienlaikus tvaicējoties citrusu daiviņu sulā, kuru aizturēs cepampapīra sloksne.

Lūk, vēl 10 idejas vakariņām, kā pagatavot vistas krūtiņas, lai tās izdotos sulīgas un aromātiskas.

Comment Form