Virtuves pamati: Olu biskvīta mīklas jaukšana ar karsēšanas paņēmienu
Foto: Shutterstock

Olu biskvītu var pagatavot divos veidos - ar auksto paņēmienu un karsēšanas paņēmienu. Vienkāršāks un drošāks biskvīta mīklas kulšanas paņēmiens ir otrais, jo biskvītam pēc izcepšanas nedraud saplakšana, tomēr biskvīts veidosies blīvāks, ne tik maigs un gaisīgs kā ar klasisko mīklas jaukšanas paņēmienu.

Ir pierasts, ka biskvīta mīklai olu dzeltenumus kuļ atsevišķi no baltumiem, toties, jaucot mīklu ar karsēšanas paņēmienu, olas nedalītas sakuļ ar cukuru. Vienkārši! Bet visu pēc kārtas.

Būs nepieciešami divi trauki un termometrs. Viens, kurā sildīt ūdeni, un otrs, kurā virs karstā ūdens kult olas. Katlā karsē ūdeni. Bļodā, kuru var uzlikt virs katla, liek olas, (dzeltenumi neatdalīti no baltumiem), pievieno cukuru un viegli izmaisa. Liek bļodu virs karstā ūdens un kuļ olas, līdz masai ir apmēram 40-50°C. Noņem bļodu no katla un turpina kult, līdz olas atdziest līdz istabas temperatūrai. Šajā brīdī olām vajadzētu sasniegt biezu un gaišu putu konsistenci.

Sakultajās olās iecilā sijātus miltus un uzmanīgi izmaisa, līdz veidojas viendabīga mīkla. Biskvīta cepšana neatšķiras no ierastā olu biskvīta cepšanas. Padomus šim solim vari izlasīt rakstā par klasisko olu biskvītu.

Tags

Virtuves pamati

Comment Form