Ābolu laika klasika un ne tikai - 17 sulīgi kraukšķīgas un aromātiskas recepšu idejas
Foto: Shutterstock

Tā kā šonedēļ, atbilstoši dārza darbu kalendāram, ir laiks, kad jānovāc ābolu raža, tos jāliek lietā arī rudenīgās un gardās maltītēs. Āboli lieliski garšos pamatēdienos – var sacept kopā ar vistas akniņām, pagatavot gardu mērci cūkgaļas ēdieniem, vai apcept uz grilpannas un pasniegt kopā ar vistas fileju vai stilbiņiem. Āboli būs arī lieliska sastāvdaļa ne tikai biezeņiem, kuros reizē izvārīts arī kāds kartupelis, pastinaks vai kālis, bet arī fantastiski garšos krēmzupā, kurai piešķirs svaiguma garšu.

Un kur nu vēl neskaitāmie saldie ēdieni – no āboliem var pagatavot gardas plātsmaizes un drumstalkūkas, liekot augļus pildījumos apceptus, kopā ar bumbieriem un šķipsniņu kanēļa. Tāpat, no smalki sagrieztām ābolu šķēlītēm sanāks izcili skaistas plātsmaizes ar plaucēto mīklu vai kūkas, piemēram, brūkleņu siera kūka ar āboliem pa virsu, vai gards ābolu pīrāgs, kurā plānās šķēlītes izkārtotas skaistās rozītēs. Tik daudz iespēju, kā iepriecināt garšas kārpiņas, atliek tik izvēlēties kārdinošāko recepti un pagatavot!

Tags

Siera kūkas Āboli Bumbieri Cūkgaļa Kāļi Kanēlis Kartupeļi Pastinaki Vistas aknas Vistas fileja Vistas stilbiņi Biezzupas un krēmzupas Deserti Pamatēdieni Plātsmaizes Plaucētās mīklas izstrādājumi

Comment Form