Čanahi, hinkaļi, dolmas un citi bīstami garšīgi Kaukāza ēdieni tavā virtuvē
Foto: Shutterstock kolāža

Ar ko atšķiras lieliska maltīte Gruzijā vai kādā cita Kaukāza reģiona valstī no nevainojamas ēdienreizes Rietumos? Kaukāzā ēdiens nav atdalāms no kompānijas, tādēļ te nav iespējams sajusties vientuļi, turklāt izslavētā vietējo viesmīlība ir īsta un nesamākslota. Katrs tosts, katrs padoms par to, kā pareizi jāgatavo harčo vai šašliks, nāk patiešām no sirds un ir veltīts tieši tev.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ikvienā mielastā tu nogaršosi nevis zupu vai gaļu, bet pašu Kaukāza miesu un dvēseli. Turklāt jau pēc vienas šādas sirsnīgas vakarēšanas tu ne tikai jutīsi iedvesmu pagatavot dolmu vai hačapuri, bet zināsi arī visu par vietējo vēsturi, tradīcijām, reģionālajām atšķirībām un, protams, arī par runātāja radu saimi.

Kamēr vēl tikai briesti ceļojumam uz Kaukāza pusi, lūk receptes iecienītākajiem šī reģiona ēdieniem, kurus tu gluži veiksmīgi vari pagatavot arī savā virtuvē!

Tags

Sarakstu karuselis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form