Eksotika bundžiņā - kokosriekstu piens. Ducis radošu ideju izmantošanai
Foto: Shutterstock

Eksotiskais piens, kas patiesībā nemaz nav piena produkts, pagatavots no svaiga, sasmalcināta kokosriekstu mīkstuma, kas apliets ar ūdeni un uzvārīts. Nokāšot koncentrēto šķidrumu, tiek iegūts krēmīgs un garšas ziņā piesātināts piens. Kokosriekstu piens sen jau vairs nav tas svešākais pārtikas produkts – veikalu plauktos atrodams samērā vienkārši, kā arī cenas ziņā apmierina, lai roka pastieptos nopirkt un izmēģināt. Taču ko ar šo kārumu darīt?

Vispirms jau iepakojums pienācīgi jāattaisa un piens jāapmaisa. Iepakots bundžā vai kartona pakā, tas mēdz nostāties, veidojot sabiezējušu kokosriekstu krēmu. Visvienkāršākais – ar karoti vēlreiz apmaisīt, lai kokosriekstu krēma gabaliņi sajauktos ar pienu vienmērīgā masā.

Ko iesākt ar kokosriekstu pienu? Visplašāk tas tiek izmantots dažādu zupu un indiešu virtuves dārguma karija pagatavošanā. Tāpēc, ja ir vēlme pagatavot kādu zupu no Taizemes virtuves, jārēķinās, ka noteikti būs nepieciešams kokosriekstu piens. Bet sautējumos var mēģināt aizvietot saldo krējumu ar kokosriekstu pienu – tas ēdienam piešķirs nedaudz saldu un izteikti samtainu garšu. Kokosriekstu piens izcili garšos tandēmā ar garnelēm, tāpēc iesakām pagatavot kokosriekstu piena, garneļu un dārzeņu zupu, kurai klāt "piešautas" nedaudz asākas garšvielas. Vai ko līdzīgu, pievienojot vēl vistu un pagatavojot šo recepti.

Rudenī pavisam noteikti ir vērts pievienot kokosriekstu pienu krēmzupām. Biezo ķirbju, tomātu vai burkānu zupu papildina ar nelielu daudzumu kokosriekstu piena. Piemēram, pagatavojot šo recepti. Rezultātā garšas kārpiņas tiks pārsteigtas, bet zupa iegūs izteiksmīgāku garšas noti un konsistenci, nepadarot to pliekanu, kā tas reizēm mēdz būt, pievienojot karstu ūdeni.

No kokosriekstu piena var pagatavot arī putukrējumu. Viss noslēpums slēpjas tajā, ka kokosriekstu piena bundžiņu pa nakti notur ledusskapī, lai tas būtu auksts. Kad gatavo putukrējumu, ar karoti noņem nostājušos kokosriekstu krēmu, bet šķidrumu kārtīgi sakuļ, tāpat, kā to darītu ar saldo krējumu, iesaka portāls RealSimple.com. Vairāk par kokosriekstu piena putukrējumu var lasīt šeit.

Arī ceptajos miltu izstrādājumos var izmantot kokosriekstu pienu, aizstājot ar to piena produktus. Tāpēc kokosriekstu pienu var pievienot jebkuram kēksam, augļu maizei, mafiniem vai kūkai. Tas piešķirs ceptajam gardumam maigu garoziņu un nedaudz vairāk salduma.

Vēl viens ēdiens, kuram kokosriekstu piens piešķirs pavisam īpašu garšu, ir brokastu putras. Vislabāk tas garšos putrās no kvinojas, kuskusa vai bulgura, taču var mēģināt to pievienot klasiskajai auzu pārslu putrai, piecu graudu putrai vai jebkurai citai. Mēs iesakām pamēģināt šo auzu pārslu putru ar ananasiem.

Tāpat kokosriekstu piens būs lieliska piedeva smūtijiem, kokteiļiem un citiem dzērieniem. Ar kokosriekstu pienu gatavo slaveno tropisko kokteili Pina colada. Taču īpašu garšu tas piešķirs arī rīta kafijai, kā arī karstajam kakao.

Comment Form