Kad ir vēlme pēc kā vienkārša, bet garšīga – salātu un mērču receptes saulainajām dienām
Foto: Shutterstock

Kad vēl būs brīdis, kad baudīt visus lapu un dārzeņu salātu labumus, ja ne tagad. Augusta pēdējās dienas mūs lutina ne tikai ar sauli, bet arī bagātīgo tomātu ražu, zaļumiem un citiem labumiem, ne tikai no dārza nākušiem, bet arī veikalā nomedījamiem. Tā kā karstajās dienās ar pārāk smagu uzturu nevajag aizrauties, salāti būs īstā maltīte, ar kuru remdēt izsalkumu. Pagatavo tos lielākā burciņā un izgaršo vasaru tieši zem saules!

Par pamatu ņem lapu salātus – rukolu, spinātus, ledus salātus un citus zaļumus. Noderēs arī graudaugu produkti – kvinoja, bulgurs un kuskuss. Papildini savus salātus ar svaigiem gurķiem, tomātiem, vēlajiem redīsiem, papriku, burkānu strēmelēm un citiem dārzeņiem. Sātīgumam pievieno nedaudz tunča, apceptu vai vārītu vistas fileju, kādu prošuto šķiņķa strēmeli vai zilo sieru. Bet akcentu visam uzliec ar gardu salātu mērci. Pačukstēsim, ka īpaši garšīgi salāti sanāks no vasaras gardākajiem augļiem – melones un arbūza, bet svaigu garšu piedos āboli un bumbieri. Lai garšīgi!

Tags

Baudi vasaru! Āboli Arbūzs Bulgurs Bumbieri Burkāni Garšvielas un garšaugi Gurķi Kuskuss Kvinoja Lapu salāti Melone Paprika Prošuto šķiņķis Redīsi Spināti Zilais siers Tomāti Tuncis eļļā Vistas fileja Dārzeņu salāti Salāti Salātu mērces

Comment Form