Mārtiņdienas kraukšķīgi zeltainie cepeši. Ducis kārdinošu ideju zosu, pīļu un gaiļu cepšanai
Foto: Shutterstock

Pavisam drīz jau būs 10. novembris un Mārtiņdiena klāt! Kā stāsta seno godu pārzinātāji, tad Mārtiņi jeb Mārtiņdiena ir seni latviešu ziemas sagaidīšanas svētki, iezīmējot viduspunktu starp rudens saulgriežiem un ziemas saulgriežiem.

Mārtiņdienā izsenis tiek cepts gaiļa cepetis, bet cieņā vienmēr ir bijis arī zoss vai pīles cepetis. Lai arī veikalā visas vistas tiek sauktas par vistām, tās, protams, bioloģiski nav tikai vistas. Un, ja kāds māk atpazīt nokautu gaili no nokautas vistas, tad speciāli šim vakaram var piemeklēt gaili. Gailim ir spics, izsliets krūšu kauls, bet vistai - plakans un noapaļots. Gaili var nopirkt arī tirgū.

Šajās dienās ne tikai tirgū, bet arī veikalā ir nopērkamas zosis un pīles. Ja vēlas cept šos lielos putnus, gaļu būtu ieteicams vairākas dienas pirms cepšanas apstrādāt ar sāli, īpaši, ja cep zosi un tirgū pirktu gaili. Sāls mīkstinās un ārdīs gaļas šķiedras.

Kā to darīt, var izlasīt šajā receptē. Lai arī receptē tiek apstrādāti tikai stilbi, arī veselu putnu ar sāli apstrādā līdzīgi. Otrs veids ir sālījuma gatavošana un putna mērkšana sāļā ūdenī (sālījumā). Šai metodei ir viens trūkums - ir nepieciešams pietiekami liels trauks, kurā ielikt veselu zosi un uzliet tik daudz salījumu, lai putns būtu apsegts ar šķidrumu pilnībā.

Ja putns pirms cepšanas tiek sālīts, tad to rūpīgi noskalo, nosusina un gatavošanas laikā sāli nepievieno.

Piedāvājam veselu duci ideju Mārtiņdienas cepešiem dažādām gaumēm un vēlmēm. Pavadām ar godu rudeni un sākam gaidīt ziemu!

Tags

Mārtiņdiena Pīles gaļa Sāls Zoss gaļa Vistas gaļa

Comment Form