Mocarella – svaigiem salātiem un kraukšķīgām siermaizēm: 10 idejas vieglām maltītēm
Foto: Shutterstock

Vasarā dienas kļūst arvien garākas, savukārt laiks, ko vēlamies pavadīt virtuvē, sarūk arvien īsāks. Tomēr, pavadot vairāk laika svaigā gaisā un veltot to dažādām fiziskām aktivitātēm, apetīte nebūt nemazinās. Kā atrisināt šo dilemmu? Svaigi salāti kombinācijā ar ātri pagatavojamām, sātīgām un kraukšķīgām siermaizītēm ir īsti vasarīgs un piemērots risinājums, tādēļ sarūpējām 10 receptes gardām maltītēm ar mocarellas siera klātbūtni.

Mocarellas siers būs lieliski piemērots siermaizītēm, jo tas ir maigs, labi kūstošs un patīkami staipīgs – ne velti to izmanto arī picu gatavošanai. Kā pamatni siermaizēm vari izvēlēties gan visparastāko tostermaizi, gan lavašu, tortiljas, beigeļmaizītes vai pitas maizes. Papildinot mocarellas sieru ar oregano, pesto, tomātiem un baziliku, maizīšu garša būs picas cienīga, aiztaupot tev laikietilpīgo mīklas gatavošanu un rullēšanu.

Mocarella – svaigiem salātiem un kraukšķīgām siermaizēm: 10 idejas vieglām maltītēm
Foto: Shutterstock

Kad maizītes iešautas krāsnī, ātri vari pagatavot salātus. Īstena mocarellas salātu klasika ir "Caprese" Itālijas karoga krāsās. Šo salātu kombinācija ir ģeniāli vienkāršā: ripiņās sagriezti tomāti, mocarellas siers un baziliks. Kā aizdaru vari izmantot balzamiko krēmu, pesto vai arī tikai sāli, piparus un pāris piles citronu sulas.

Maigā mocarella lieliski iederēsies arī grieķu salātos, papildinās svaigo cukīni salātu garšu, "draudzēsies" ar pirmajām, aromātiskajām zemenēm un pat ar kūpinātu lasi.

Jau iepriekš rakatījām, ka lieliska vasarīgas maltītes kombinācija ir arī sāļais pīrāgs, kas papildināts ar viegliem lapu salātiņiem. Receptes atradīsi šeit.

Lai labi garšo!

Comment Form