Modīgā kvinoja: 10 salāti pavasara ēdienkartes dažādošanai
Foto: Shutterstock

Līdz ar pavasara tuvošanos rodas vēlme ne vien nomainīt ziemas garderobi, bet arī ieviest jaunas vēsmas savā ēdienkartē. Uz palodzes saliktajos podiņos lekni sadīgušie dīgsti un lociņi un tirgū nopērkamie gurķi un redīsi skaļi saka priekšā, ka sācies salātu laiks. Bet kā šai pavasarīgajai maltītei piešķirt sātīgumu? Iesakām izmēģināt kvinoju.

Kvinoja nākusi no Dienvidamerikas, kur Andu kalnu reģionā tā tiek audzēta jau 5000 gadu. Tehniski gan kvinoja neskaitās graudaugs, tās ir sēkliņas. Taču kulināri tā tiek izmantota tieši tāpat, kā jebkurš graudaugs. Pastāv gandrīz divi tūkstoši dažādu kvinojas veidu, taču veikalos visplašāk pieejama gaišā, brūnā, sarkanā un melnā kvinoja. Visneitrālākā garša ir gaišajai jeb baltajai kvinojai, bet brūnā, sarkanā un melnā kvinoja jau ir ar specifiskāku garšu un izteiktāku aromātu.

Kvinoju vari pielietot gluži tāpat, kā jebkuru citu graudaugu produktu. Vāri putras, pasniedz kā piedevu pie gaļas vai zivīm vai iemaisi salātos kopā ar dārzeņiem, tāpat kā kuskusu.

Kā sagatavot kvinoju pirms pievienošanas salātiem, lai tā būtu aromātiska

Lai izmantotu kvinoju veselīgu salātu pagatavošanai, tā iepriekš jānovāra. Tāpat kā rīsiem vai kuskusam, arī ideāli pagatavotai kvinojai jābūt pietiekami irdenai. Kā tādu pagatavot, skaidrojām šajā rakstā.

Kvinojai nav izteiktas garšas, tāpēc tās piešķiršanai bieži izmanto dažādus buljonus, eļļas, sviestu, garšvielas, kapātus garšaugus, zaļumus, dārzeņus, žāvētus augļus, sēklas un riekstus – mazie graudiņi gluži kā sūklis sevī uzsūks visu pievienoto sastāvdaļu garšas. Piemēram, ja pirms vārīšanas pievienosi kvinojai sarīvētu citrona miziņu un citrona sulu, iegūsi sprigani citronīgu kvinoju. Tādā pat veidā, izmantojot apelsīnu, iegūsi kvinoju ar maigu apelsīnu aromātu. Visbiežāk izmantotie zaļumi kvinojas aromatizēšanai ir smalki sakapāti pētersīļi un piparmētra, kas piešķir sēkliņām īpašu svaigumu.

Modīgā kvinoja: 10 salāti pavasara ēdienkartes dažādošanai
Foto: Shutterstock

Ar tikko gatavotu vai jau atdzisušu aromatizētu kvinoju vari papildināt gan svaigu, gan grilētu vai tvaicētu dārzeņu salātus – kvinoja piešķirs dārzeņu salātiem sātīgumu, interesantāku tekstūru un jaunas garšas nianses. Tas, cik daudz kvinojas pievienot salātiem, ir gaumes jautājums – vienkārši eksperimentē, līdz atradīsi sev tīkamāko proporciju.

Kādu mērci izmantot kvinojas salātiem

Parasti kvinojas salātu aizdaram tiek izmantota citrona vai laima saula un kāda šļuciņa labas olīveļļas, bet šāda veida salāti lieliski garšos arī ar vieglu jogurta mērci, kas papildināts ar rīvētu svaigo gurķi un ķiplokiem (receptes iedvesmai meklē , lūk, te). Ja vēlies nobaudīt sātīgākus salātus, papildini tos ar vārītu vistas fileju, tunci savā sulā, tvaicētu lasi vai sviestā apceptām garnelēm.

Nu gan ir laiks no runām ķerties pie darbiem un pagatavot kādu no 10 "Tasty" izvēlētajām receptēm.

Lai labi garšo!

Tags

Veselīgs uzturs Kvinoja Salāti

Comment Form