Piecas pamatmīklas maizīšu un kūku cepšanai
Foto: Shutterstock

Jebkura cepšana sākas ar mīklu. Tas, kā būs izdevusies mīkla, vistiešākā veidā ietekmēs izcepto maizīti, cepumus vai kūku. Mīklu veidi ir ļoti dažādi, bet tos visus var iedalīt dažās grupās, no kurām katrai var izcelt vienu pamatmīklu. Ja tu māki pagatavot pamatmīklu, tad tev nav grūtību pagatavot jebkuru šīs mīklas variāciju.

Kādas pamatmīklas mājās tiek lietotas visbiežāk? Latviešu mājās viena no tām noteikti ir rauga mīkla, no kuras cep gan pīrādziņus, gan maizi, gan smalkmaizītes, gan arī kraukšķīgās picas. Gribētu teikt, ka šīs grupas pretmeti ir pica un pīrāgi. Mīkla picai ir ļoti vienkārša, varētu teikt askētiska, bet pīrāgiem - trekna un bagātīga.

Gardas, gaisīgas un vieglas kūciņas var izcept, ja apgūst tik vienkāršās plaucētās mīklas gatavošanas noslēpumus. Kas gan var atteikties no maziem, aromātiskiem ekleriem, vēja kūciņām un siera bumbiņām?

Viena no darbietilpīgākajām mīklām ir kārtainā mīkla. Tieši tādēļ to visbiežāk nopērk gatavu veikalā. Tomēr šai mīklai ir vairāki vienkāršāki varianti, kuri ir ļoti viegli un ātri pagatavojami mājās. Viens no tiem ir trauslā smilšu mīkla, kas, iespējams, ir vispopulārākā mīkla pasaulē, jo to izmanto dažādos pīrāgos, gan lielos, gan mazos, kā arī plātsmaizēs, tartēs, kišos, sāļos un saldos groziņos un arī sacepumos, veidojot no mīklas sacepuma "vāciņu".

Smilšu mīkla ir cepumu valdniece. Tā ir tik vienkārša un viegli pagatavojama, ka ieteiktu cepumus tik tiešām cept pašiem, īpaši, ja izlasa pievienotās ķīmijas daudzumu pat visvienkāršākajiem veikalos nopērkamajiem cepumiem. Tuvojoties svētkiem, saņemies un izcep savus visgaršīgākos cepumus! Tas nemaz neaizņems tik daudz laika, cepumi lieliski uzglabājas slēgtā traukā un ilgākai glabāšanai tos var ielikt arī saldētavā. Ja smilšu mīklai pievienosi cepamo pulveri, iegūsi mīkstus, biezus cepumus.

Kā piekto gribētu izcelt biskvītmīklu. Tās pamats ir olas, mīkla var būt pilnīgi bez taukvielām, tad to sauc par olu biskvītu, kā arī to var jaukt, pievienojot sviestu, tad to sauc par sviesta biskvītu. Pievienojot mīklai sviestu vai citas taukvielas, var samazināt olu daudzumu un, skat, kēksa mīkla ir gatava!

Piedāvājam Tasty.lv mīklu kolekciju - izvēlies sev nepieciešamo un cep kūkas, maizītes, cepumus - iepriecini mīļos!

Comment Form