Pufīgas, sātīgas un pildītas – omletes laisko brīvdienu rītiem
Foto: Shutterstock

Brīvdienas sagaidītas un pirmā doma no rīta daudzu mājās noteikti ir – ko gatavosim brokastīs? Lai nebūtu jāremdina apetīte ar sviestmaizēm vien vai ikdienā tik ierasto musli ar pienu, ierosinām pagatavot katram ģimenes loceklim savu pildīto omleti – vienam ar sieru, otram ar šķiņķi, bet vēl kādam ar dārzeņiem. Paēduši cilvēki ir laimīgi cilvēki, tāpēc nedēļas nogali jāiesāk uz garšīgas nots!

Olu ēdienu gatavošana šķiet tik vienkārša, tomēr dažkārt pat šo ēdienu pagadās sabojāt, un pie vienas var būt kādas nianses nezināšana vai arī sliktā oma, tāpēc visupirms ņem vērā seno, patieso teicienu – nekad negatavo sliktā garastāvoklī!

Ja olu kulteni gatavojot, ierasts pievienot arī pienu vai saldo krējumu, tad pildītās pankūkas itin labi sanāks arī no olām vien, jo no pievienotā šķidruma tās būs trauslākas un nevarēs tik viegli pārlocīt. Šķidrumu var pievienot, ja omleti nav paredzēts pārlocīt, bet pildījumu ieklāt uzreiz. Tādos gadījumos pienu, saldo krējumu var pievienot, bet ne vairāk kā 1-2 ēdamkarotes. Starp citu, var pieliet arī ūdeni, tad omlete būs vēl pufīgāka.

Jebkuras pildītās omletes gatavošanai pietiks vien ar divām olām, bet, ja panna ir lielāka un, šķiet, ka ar to ēdājam nepietiks, var izmantot arī trīs olas. Nelielā bļodiņā sakul tās kopā ar sāli un kādām iecienītām garšvielām. Atsevišķi iepriekš sacep iecienītās sastāvdaļas. Kad pildīšanas sastāvdaļas apceptas, noņem no pannas. Uz sakarsētas pannas, kas nedaudz ietaukota, lej sakulto olu un cep uz mazas liesmas, zem vāka. Kad omlete gandrīz gatava, bet vidus vēl nedaudz jēls, ieliec apceptās piedevas, pārloki un ļauj vēl mirkli pacepties zem vāka.

Ar ko pildīt omleti?

Ja izdoma kaut kur pazudusi un aptrūkušās idejas, ar ko pildīt omletes, tad aizlienē kādu no Tasty.lv receptēm vai ieteikumiem, pildot ar kādu labi kūstošu sieru, garnelēm, žāvētu vistu, bekonu, šampinjoniem, šķiņķi, tomātiem, desiņām vai pat novārītiem kartupeļiem, no uzkodu ballītes pāri palikušajām olīvām, lasi vai dārzeņiem – cukīni, zirnīšiem, papriku, sīpoliem un citiem labumiem. Starp citu, pildīto omleti labi papildinās arī rīvēts siers pa virsu, ko pārbērt īsi pirms gatavošanas beigām.

Neaizmirsti arī par svaigiem zaļumiem un pirmajiem dīgstiem, kas jau iegādājami veikalos un tirgū. Pie pildītajām omletēm visai labi iederēsies arī biezpiens, maizītes ar krēmsieru un pašu gatavota jogurta mērce.

Lai gardas un spēcinošas nedēļas nogales brokastis!

Source

Tasty
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form