Sildošie un krēmīgie rīsi. 10 idejas kārdinošiem risoto
Foto: Shutterstock

Rudenīgā brīvdienā, lai mājās uzburtu omulību un ēdiens jauki sasildītu, ļoti piemēroti ir krēmīgie risoto. Bieži par risoto tiek saukti vārīti rīsi ar dārzeņiem, bet tā tas gluži nav. Risoto ir maiga, krēmīga rīsu biezputra, varētu teikt - rīsi krēmīgā mērcē. Turklāt risoto var būt gan kā pamatēdiens, gan kā deserts.

Risoto variācijas ir bezgalīgas un, ja izprot risoto gatavošanas pamatprincipus, tad ikviena saimniece var uzburt īpašo, neatkārtojamo un vienīgo risoto, izmantojot tās sastāvdaļas, kas ir ledusskapī.

Protams, dažas sastāvdaļas tiks izmantotas vienmēr, vismaz pamatēdienam piemērotajos risoto - īsgraudu rīsi, buljons, glāze sausā baltvīna, sīpoli, rīvēts cietais siers, sviests.

Ja vēlas ļoti autentisku risoto, tad visatbilstošākie būs Itālijā audzētie īsgraudu rīsi. Buljons var būt jebkāds, kāds ir pieejams. Noderēs arī buljonu kubiņi, vēlams ekoloģiskie, bez ķīmiskiem, veselībai kaitīgiem pievienojumiem. Vīns risoto dod patīkamu garšu un vieglu skābumu. Vēlams izvēlēties vīnu, kas pašam garšo. Ja mājās nav vīna, to var aizstāt ar citronūdeni. Siers būtu vēlams pēc iespējas cietāks, ja vien nevēlas īpašo siera risoto ar kūstoša siera mērci. Sviesta vietā var pievienot arī saldo krējumu.

Gatavošanas pamatprincipi sāļajam risoto - apcep nelielā eļļas daudzumā sīpolus un citus dārzeņus, kurus izvēlas, pievieno rīsus, apcep, pievieno vīnu, uzvāra un iztvaicē, pievieno kausiņu karsta buljona un, kad tas uzsūcies, lej nākamo kausiņu. Tā buljonu pamazām pa kausiņam pievieno, līdz rīsi mīksti, krēmīgi un tieši tādi, kā garšo. Iemaisa sieru, sviestu vai jebkādas citas izvēlētās piedevas. Gatavojot risoto, rīsi visu laiku jāmaisa, lai nepiedegtu un lai no rīsiem izdalītos to ciete un veidotos krēmīga mērce.

Piedāvājam 10 gardu risoto idejas no Tasty pavārgrāmatas. Lai izdodas!

Comment Form