Sulīgi kēksi un banānmaizes: 10 vienkāršas idejas pārgatavu banānu realizēšanai

Sulīgi kēksi un banānmaizes: 10 vienkāršas idejas pārgatavu banānu realizēšanai
Foto: Shutterstock

Kuram gan nav gadījies, "uz akciju" alkatīgi sapērkoties pārāk daudz banānu, pēc laiciņa secināt, ka mājinieku spējas tos noēst ir bijušas stipri pārvērtētas? Šādās reizēs tumšiem plankumiem pārklātie augļi nereti tiek "noziedoti" atkritumu grozam, bet velti! Lai nekas tāds vairs neatkārtotos, mums ir lieliskas idejas, kā pārgatavo banānu defektus pārvērst par efektiem, izcepot kēksu vai banānmaizi.

"Vecos" banānus droši vari izmantot, lai izceptu sulīgu kēksu vai drupenu banānmaizi, ko piekost pie kafijas vai siltas tējas. Visiem zināms, ka kēksu izcept nav nekāda lielā māksla, tādēļ šie našķi ir izcili piemēroti steidzīgajām darbdienām, kad nav vaļas ilgi rosīties virtuvē.

Šādi nošausi vismaz trīs zaķus ar vienu šāvienu – lietderīgi izmantosi iznīcībai nolemtos produktus, turklāt dabiski saldais banāns samīcītā veidā gādās arī par kēksa vai banānmaizes masas saturīgumu, tādēļ varēsi cepiena mīklai pievienot mazāk cukura un olu, ietaupot gan produktus, gan dažu labu kaloriju.

Ja vēlies, lai saldā maizīte ir vēl veselīgāka, daļu kviešu miltu aizstāj ar rupja maluma miltiem, maltām auzu pārslām vai klijām.

Savukārt kaloriju neskaitītāji var uzdzīvot, pilnai laimei silto banānmaizi pārlejot ar kārdinošu šokolādes, karameļu vai cukura glazūru, vai baudīt, uz šķēles devīgi uzziežot saldu iebiezinātā piena krēmu (te atradīsi vienkāršas receptes šai baudai).

Lai labo garšo!

Source info

Tasty


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.
Dienas recepte
Nedēļas Top 10
Pregnancy widget logo Pregnancy widget logo
Aprēķināt
Norādi pēdējo mēnešreižu
pirmo dienu
Kļūda!
Lūdzu, norādiet korektu
datumu pagātnē.
Tasty iesaka