Ugunīgas ungāru maltītes labsajūtai un omulībai
Foto: Shutterstock

Ungāru virtuve mums ierasti saistās ar ugunīgajiem paprikas ēdieniem, kas sasaucas ar tautas temperamentu. Varētu piebilst, ka šis stereotips nemaz nav tik tālu no patiesības, jo sarkanā paprika – gan svaiga, gan kaltēta un malta - ir neatņemama sastāvdaļa lielākajā daļā ungāru ēdienu. Ar ko īpaša ungāru virtuve, stāsta portāla Gotohungary.com autori.

Sarkanā paprika, kura ienāca šajā zemē līdz ar turkiem jau 16. un 17. gadsimtā, ir kļuvusi par visungāriskāko no visām garšvielām. Turklāt tiek izmantota gan saldā, gan asā paprika.

Tradicionālā ungāru virtuve galvenokārt balstās gaļas ēdienos, un varētu teikt, ka ungāri ir gaļas ēdāju tauta. Ļoti populāra ir cūkgaļa. Kurš gan reizi mūžā nav pagaršojis ungāru gulašu? Tā kā Ungārija atrodas iekšzemē, tad iecienītas ir saldūdens zivis, piemēram, līdaka un zandarts. Protams, zivju zupa tiek vārīta ar neiztrūkstošu paprikas piedevu.

Svaigie salāti, par pārsteigumu, lai arī Ungārijā tiek audzēti ļoti daudzi un dažādi dārzeņi, ir ļoti vienveidīgi - visbiežāk gurķi ar tomātiem. Tomēr tas nenozīmē, ka ungāri neēd zaļumus. Tie tiek izmantoti ļoti bagātīgi un daudzveidīgi, pievienojot tos zupām, sautējumiem, mērcēm un putrām.

Ļoti nozīmīgs un ungāru iecienīts garšaugs ir arī ķiploks. Tas piešķir īpašo un atpazīstamo garšu ugunīgajai ungāru desai, kura tiek pasniegta kopā ar lielāko daļu dārzeņu ēdienu. Gaļas ēdieni un mērces, tāpat kā visi ungāru ēdieni, nav pilnvērtīgi bez piciņas krējuma, kas garšas ziņā atgādina mums ierasto skābo krējumu.

No desertiem būtu jāatzīmē plānās pankūkas ar riekstu - šokolādes krēmu un magoņu rulete. Bet visiecienītākie augļi ir ķirši, kas tiek izmantoti visdažādākajos veidos - kūkās, cepumos, ķīseļos, pildīti pankūkās un pasniegti ar putukrējumu.

Piedāvājam Tasty.lv pavārgrāmatas ungāru virtuves recepšu kolekciju - pagatavo ungāriem raksturīgos un tik dažādos paprikas ēdienus, pankūkas un ķiršu desertus. Lai garšīga nedēļas nogale!

Comment Form