'Dzīvo garšīgi': dateļu trifeles ar kokosriekstu skaidiņām un kafiju
Foto: DELFI
5.0000 1
12 porcijas 
Sarežģītība: viegli

''Tasty'' projektu "Dzīvo garšīgi!" atklājām ar viesošanos pie bloga ''Krustnagliņa'' kūrētājas Katrīnas Mames un kopā gatavojām krēmīgas dateļu trifeles ar kafijas garšu. Projekta ietvaros viesosimies pie dažādiem kulinārijas lietpretējiem un entuziastiem, bet šoreiz iedvesmojies un mācies, kā ar blenderi un drosmi noķēpāt rokas pagatavot veselīgas trifeles.

Virtuves kombainā liek mīkstas dateles*, kam izņemti kauliņi, pievieno pavisam nedaudz atdzesētu kafiju. Blendē, līdz izveidojas krēms. Izņem to no virtuves kombaina un noliek malā.

Virtuves kombainā liek auzu pārslas, kakao pulveri, kokosriekstu skaidiņas, kokosriekstu eļļu un garšvielas. Auzu pārslas un kokosriekstu skaidiņas liek ar kaudzīti. Kā meistarīgi izņemt sēkliņas no vaniļas pāksts, lasi šajā rakstā.

Blendē, līdz izveidojas pulveris. Ja trifelēs vēlas just tekstūru, var neblendēt līdz smalka pulvera konsistencei.

Pievieno dateļu krēmu un atlikušo kafiju. Blendē, līdz iegūta viendabīga, krēmīga masa.

Iegūto masu liek ledusskapī uz 20 minūtēm.

'Dzīvo garšīgi': dateļu trifeles ar kokosriekstu skaidiņām un kafiju
Foto: DELFI

No masas ar rokām veļ bumbiņas un tad apviļā kokosriekstu skaidiņās (var izmantot arī sezama sēklas, kakao pulveri, sasmalcinātus riekstus, kaltētus augļus u.c.).

Var ēst uzreiz, bet, ja gribas stingrākas trifeles, ieliek tās uz stundu ledusskapī. No šī daudzuma sanāks 12 paliela izmēra dateles.

*Datelēm jābūt mīkstām, citādi būs grūti sasmalcināt pat jaudīgam blenderim. Ja dateles patrāpījušās cietākas, pielej vairāk kafijas.

Uz tikšanos nākamajā ''Dzīvo garšīgi!'' epizodē!

Source

Tasty

Tags

Dzīvo garšīgi Ātri pagatavojami ēdieni Ēdieni vegāniem Ēdieni veģetāriešiem Svaigēšana Auzu pārslas Dateles Kafija Kakao Kardamons Kokosriekstu eļļa Kokosriekstu skaidiņas Trifeles Vaniļa Bez termiskas apstrādes Citi saldēdieni Šokolāde un konfektes Ēdieni dzimšanas un vārda dienas ballītei Ikdienas maltītei Launags viegli
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form