Kandavas novada svilpene jeb tauku putra
Foto: Antra Gaisa
5.0000 1
Sarežģītība: viegli
Pasniegt tūlīt pēc pagatavošanas
Loading...
Sastāvdaļas

“Kandavas novads dzīvo ar garšu!" – tā skan Kandavas novada devīze, tāpēc novadā ir izveidojušies kandavniekiem raksturīgi ēdieni un dzērieni, piemēram, svilpene jeb tauku putra, kuru, iepriekš pasūtot, iespējams nobaudīt Kandavas novada muzejā vai Amatniecības centrā.

Atmiņās par svilpeni, kuras garšu vecākā iedzīvotāju paaudze mēdz salīdzināt ar bērnības garšu, stāsta Kandavas Amatniecības centra vadītāja Kitija Švīgere: "Kāpēc svilpene? Šo nosaukumu putrai devusi mana mamma. Kad mana mamma stāstīja par ģimenes vēsturi un piedzīvoto, pieskārās arī ēst gatavošanai, jo mūsu dzimtā visas sievietes ir bijušas labas saimnieces. Mammai bija 8 gadi, viņas ģimene atgriezās no Sibīrijas. Ģimenē bija 6 cilvēki – liela ģimene. Svilpene jeb tauku putra, tās vieglās pagatavošanas dēļ, ģimenē tika ēsta bieži un mammai, kā jau bērnam, gribējās ko citu. Tāpēc, stāstot par svilpeni, mammai tā palikusi atmiņā kā kaut kas negaršīgs. Es kā bērns iztēlojos, ka tas ir kaut kas trekns ar krietnu tauku kārtu. Taču nesen, pirms kādiem sešiem gadiem, vēlreiz pajautāju mammai – kā īsti jāvāra tā svilpene? Pamēģināju. Izrādās tā ir garda. Visi, kas to nobaudījuši, ir atzinīgi novērtējuši."

Kandavas novada svilpene jeb tauku putra
Foto: Dagnija Gudriķe

Kā tad gatavojama tauku putra jeb svilpene?

Gaļu pārlej ar ūdeni, vāra, noputo un turpina vārīt 1,5-2 stundas, līdz tā viegli atdalās no kauliem.

Gaļu atdala no kauliem, sasmalcina, liek atpakaļ buljonā. Pievieno vairākos ūdeņos noskalotus putraimus, sīki sakapātus sīpolus, sāli un vāra, līdz putraimi ir mīksti.

Putrai jābūt tik biezai, lai tā būtu strebjama.

Amatniecības centra vadītāja gan piebilst, ka bez iepriekšminētajām putras sastāvdaļām, ir vēl viena – slepena, kuru viņa gatava atklāt vien tad, kad būsiet atbraukuši uz Kandavas Amatniecības centru nogaršot svilpeni.

Tags

Kandava Cūkas ribiņas Miežu putraimi Sāls Sīpoli Ikdienas maltītei Latviešu nacionālā virtuve Pasniegt tūlīt pēc pagatavošanas Pusdienas Vakariņas Putras un biezputras Vārīšana viegli
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form