Sakņu zupa ar gaļu un grūbām
Foto: Shutterstock
3.5000 4
4 porcijas 
Sarežģītība: viegli
Pasniegt tūlīt pēc pagatavošanas

Šī būs lieliska ikdienas zupa, īpaši pēc viesībām, kad šis un tas palicis pāri no dažādiem gaļas ēdieniem. Īpaši kārdinoša šī zupa būs, ja tā būs bieza, gandrīz kā sautējums.

Cepeša kaulus un gaļas atgriezumus liek katlā, aplej ar apmēram diviem litriem ūdens tā, lai gaļa būtu apsegta, pievieno nedaudz sāli. Labākos gabaliņus pietaupa ielikšanai zupā pēc brīža. Strauji uzvāra, noregulē mazu uguntiņu, pievieno piparu graudiņus, lauru lapu un ļauj vārīties apmēram 30 minūtes.

Bļodiņā aplej grūbas ar ūdeni un ļauj tām mērcēties, kamēr vārās kauli.

Tikmēr smalki sagriež sīpolu un ķiplokus. Nomizo burkānus, kāli un kartupeļus, sagriež gabaliņos. Sakarsē pannu ar eļļu un dārzeņus viegli apcep, izņem no pannas. Apcep sīpolus un ķiplokus, izslēdz uguni.

Nokāš buljonu, noskribina gaļu, kas derīga zupai, to liek atpakaļ buljonā. Pievieno apceptos dārzeņus, sīpolus, ķiplokus un strauji uzvāra. Pievieno grūbas, vēlreiz strauji uzvāra, tad noregulē mazu uguntiņu un ļauj dārzeņiem vārīties apmēram 15-20 minūtes, līdz tie gatavi. Pēc garšas pievieno sāli.

Tikmēr sagriež gabaliņos pārējo gaļu un apmēram 5 minūtes pirms vārīšanas beigām pievieno zupai. Pupas nokāš un pievieno zupai. Kad dārzeņi mīksti, zupa gatava. Pasniedz.

Source

Tasty
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form