Sautēta vistas gaļa burciņā jeb 'tušonka'
Foto: Privātais arhīvs

Sautēta gaļa burciņā jeb "tušonka", kā to dēvē tautā, ir īsts glābējprodukts reizēs, kad nav lustes ilgi gatavot pusdienas vai vakariņas. Burciņas saturu vari gan pievienot zupai, gan sautējumam, gan likt uz maizes vai vienkārši uzkarsēt pannā, pāris minūtēs tiekot pie gardas mērces, ko pasniegt ar rīsiem, makaroniem, griķiem vai kartupeļiem. Turklāt, atšķirībā no daudziem veikalos nopērkamajiem konserviem, kuriem gaļa ir labi, ja blakus stāvējusi, pašgatavotajā "tušonkā" gaļa burkā būs sapildīta kumosiņu pie kumosiņa. Recepti iesaka vairāku pavārgrāmatu autore Laila Trektere.

Sakarsē krāsni līdz 180 grādiem.

Gaļu sagriež gabaliņos, liek "pīlē" vai citā karstumizturīgā traukā. Pievieno gabalos sagrieztus sīpolus, nomizotus ķiplokus, sāli, piparus, lauru lapas.

Sautēta vistas gaļa burciņā jeb 'tušonka'
Foto: Privātais arhīvs

Visu pārlej ar ūdeni (tikai tik daudz, lai gaļa būtu pārklāta ar šķidrumu) liek virsū vāku vai pārklāj ar foliju un sautē krāsnī 3 stundas.

Sautēta vistas gaļa burciņā jeb 'tušonka'
Foto: Privātais arhīvs

Gatavo gaļas masu karstu lej tīrās, izkarsētās burkās, aizvāko ar izkarsētiem vāciņiem. Atdzesē, liek ledusskapī un izmanto pēc nepieciešamības.

Lai labi garšo!

Comment Form