Projektu atbalsta
Sponsor Logo

Pastāvīgi pieprasīts: lasis sinepju mērcē 

Baudot maltīti ārpus mājas, mēs nereti sevi pieķeram pie domas – kaut saviem spēkiem izdotos pagatavot ko līdzīgu. Izrādās, dažkārt šefpavāru uzburtais garšu piedzīvojums nebūt nav sarežģīti atkārtojams. Pat tad, ja tas pagatavots virtuvē, kur top maltītes lidmašīnu pasažieriem. 

Kā stāsta Rīgas lidostas “LSG Sky Chefs" šefpavārs Andris Vasiļonoks, viens no populārākajiem ēdieniem nacionālās aviokompānijas "airBaltic" ēdienkartē ir lasis sinepju mērcē. Tas ēdienkartē, no kuras ēdienu var pasūtīt pirms lidojuma, ir jau daudzus gadus, un nemainīgais pieprasījums liecina – pasažieriem šī maltīte garšo. 

Kas nepieciešams, lai lasi pagatavotu mājās:

Laša fileja
Graudu sinepes "Dijon"
Sāls
Citrona sula

Laša fileju notīra, pārlaisa ar sāli, apslaka ar citrona sulu un pēc tam plānā kārtā klāj virsū sinepes. Šādi sagatavoto laša fileju marinē apmēram divas stundas, un tad cep krāsnī 180 grādos, līdz lasis ir gatavs. Cepšanas ilgums ir atkarīgs no laša gabala lieluma, bet šefpavārs atklāj, kā zināt, kad lasis ir gatavs – zivs gaļa ir mainījusi krāsu: kļuvusi gaišāka un pēc konstistences cietāka.

Pagatavoto lasi servē kopā ar dārzeņiem, un, kā norāda Vasiļonoks, to izvēle ir gandrīz neierobežota – vasarā tas labi garšos kopā ar cukini, baklažānu vai papriku, bet ziemā var izmantot vietējos dārzeņus, piemēram, kāli. 

Katru dienu "LSG Sky Chefs" virtuvē Rīgas lidostā tiek piegādāts svaigs Norvēģijas lasis. Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Lasi Latvijā visi cilvēki ļoti ciena un pieprasa. Arī pasaulē tas ir ļoti pazīstams – visi to zina un grib. Andris Vasiļonoks

Jau gandrīz 20 gadus, kopš lasis sinepēs ir "airBaltic" ēdienkartē, tā recepte nav mainījusies. Šefpavārs uzsver, ka mainīt marinādes recepti nebūtu prāta darbs – cilvēki, kad pasūta, zina, ko saņems, gluži tāpat kā dodoties uz pārbaudītu restorānu. 

Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” saviem pasažieriem piedāvā svaigu, garšīgu un kvalitatīvu ēdienu par izdevīgu cenu. Lai ceļojuma baudīšana sāktos jau lidmašīnā, pasažieriem pirms lidojuma ir iespēja iepazīties ar ēdienkarti un veikt pasūtījumu, no bagātīgā piedāvājuma izvēloties savai gaumei un prasībām atbilstošāko maltīti.

Projekta ''Restorāns mākoņos'' veidotāji: saturs – Kristīne Melne, Andra Čudare, foto – Kārlis Dambrāns, video – Patriks Pauls Briķis, Miks Siliņš, dizains – Natālija Šindikova, izstrāde – Nikolajs Trubačistovs, projekta vadītājas – Žanete Zīlīte, Liene Lacberga, Kristīne Melne.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.