Foto: Shutterstock

Jūlijs ir pats vasaras vidus, kad dārzs ir pašā plaukumā. Arī mēs paši visu brīvo laiku cenšamies pavadīt svaigā gaisā - gan ieturot maltītes kopā ar draugiem un ģimeni, gan pļaujot mauriņu un rūpējoties par mājas apkārtni. Kam pievērst uzmanību iekštelpās, ko jāpaspēj izdarīt pagalmā pirms došanās atvaļinājumā? Vairāki vienkārši padomi no portāla "Houzz" palīdzēs tev saplānot darbus tā, lai paliek brīvs laiks gan dārza ballītei, gan pārdomātai koferu kravāšanai.

Sargā sevi pats!

Foto: Shutterstock

Ja tavu māju nepieskata apsardzes firma un pat tādā gadījumā, noteikti brīdini kaimiņus par savu prombūtni. Vēl labāks risinājums - sarunā kādu, kas šajā laikā mājā var padzīvot. Īpaši aktuāli tas ir gadījumos, ja tev ir mājdzīvnieki, kuri ir jāpabaro un jāizved pastaigās. "Mājas sargs" radīs iespaidu, ka mājās kāds dzīvo un tāpat redzēs, vai nav plīsusi kāda caurule, vai nav radies kāds cits sadzīvisks bojājums. Pārbaudi ugunsdrošības sistēmas, pārliecinoties, ka tās ir darba kārtībā. Noderīgs padoms: apgriez dzīvžogu ap māju tā, lai tas būtu zemāk par acu augstumu - kaimiņi varēs labāk pārredzēt tavu īpašumu, savukārt garnadži baidīsies tapt pamanīti!

Atsvaidzini savu viesu istabu vai stūrīti

Vasara ir lielais ciemošanās laiks - paši dodamies ciemos uz nedēļas nogali pie draugiem, kā arī pie mums ierodas viesi uz vairākām dienām. Lai ciemiņi tavās mājās justos gaidīti, ir īstais laiks ķerties pie viesu istabas vai viņiem atvēlētā mājas stūrīša savešanas kārtībā. Aizvāc liekās mantas, izmazgā gultas pārklāju un gultas veļu, izvēdini segas un spilvenus. Pārliecinies, vai dvieļi ir pietiekamā daudzumā. Ja gaidi ārzemju draugus, vari sarūpēt viņiem pilsētas karti un bukletus par izklaides iespējām ārpus mājas. Ja ciemosies skolas laiku draudzene, pie viņas gultas vari nolikt smaržīgo sveci un kādu grāmatu laiskam vasaras vakaram. Gardumu mīļotāji noteikti priecāsies par pāris šokolādes konfektēm uz naktsgaldiņa.

Atbrīvo māju no krāmiem

Izmanto garos vasaras vakarus lietderīgi - atbrīvojies savā mājā un garāžā no liekajām mantām un nevajadzīgiem krāmiem. Ja lieko priekšmetu ir gana daudz, vari iznomāt konteineru, kas aizvedīs ārā metamās mantas. Ja vēlies šo to notirgot, vari pārņemt amerikāņu tradīciju, rīkojot tā saukto "yard sale" - uzaicini tuvākos kaimiņus uz mazu "krāmu tirdziņu", kurā par simbolisku samaksu varēsi sev nevajadzīgajām mantām atrast jaunus saimniekus.

Pārskati medikamentu skapīti un vannas istabas plauktus

Foto: Shutterstock

Medikamentu derīguma termiņi ir regulāri jākontrolē - pieķeries šim darbam un pārskati, kuras zāles vari atstāt un no kurām ir jāatbrīvojas. Atceries, ka medikamentus atkritumos nedrīkst mest, tos vislabāk nodot šim nolūkam paredzētos punktos. Tāpat pārliecinies, vai mājās ir pilnīgi nokomplektēts pirmās palīdzības komplekts un vasarai nepieciešamās lietas, piemēram, smēres pret kukaiņu kodumiem.

Neaizmirsti arī par vannas istabu - kosmētiskie un higiēnas līdzekļi pēc to atvēršanas parasti ir derīgi vien gadu (konkrētiem termiņiem pārbaudi produktu etiķetes), tāpēc no dziļākos plauktos aizmirstām dušas želejām un roku krēmiem, kas vecāki par noteiktajiem mēnešiem, noteikti ir jāatbrīvojas.

Parūpējies par pagalmu

Foto: Shutterstock

Vasara ir īstais laiks putnu uzbrukumiem tavam dārzam - gatavojas ķirši un zemenes, un citas lietas, kas garšo putniem. Vislētākais veids, kā pasargāt ogu krūmus un dobes ir izmantot plānu plastmasas sietiņu, ar kuru apstiepj apdraudēto platību.
Ja tavu dārzu mēdz apciemot stirnas un meža cūkas, lai pamielotos ar jaunajiem dzinumiem vai svaigiem dārzeņiem, apsver iespēju izmantot īpašu dzīvnieku atbaidīšanai domātu aerosolu, nopietnākos gadījumos jāapsver sētas būvēšana, kur tas iespējams.

Iztīri veļas mašīnu un žāvētāju

Foto: Shutterstock

Pulvera vietā vienu reizi palaid "tukšajā režīmā" gan veļas mašīnu, gan veļas žāvētāju, pulvera nodalījumā ielejot baltvīna etiķi vai parasto galda etiķi. Uzmanīgi noslauki mašīnu gumijas daļas un durvis gan no iekšpuses, gan ārpuses. Ja abu mašīnu iekšpusē ir uzkrājušās smiltis, ļauj visam kārtīgi izžūt un tad izsūc smiltis ārā, izmantojot putekļusūcēju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!