Jūlijā Strenčos notiks meistarklase māju būvniecībai kokos
Foto: Andra Marta Babre

Daudzi no mums bērnībā ir vēlējušies uzbūvēt štābiņu kokā. Kāpēc gan to nepiedzīvot arī pieaugušā vecumā? "Tree House place" jeb "Mājas kokos" ir interesants piedzīvojumu un radošuma projekts, kurā šogad plānots uzbūvēt veselas trīs platformas kokos, Strenču novada mežos.

No 5.-16. jūlijam gan jaunieši (vecumā no 16 gadiem), gan pieaugušie tiek aicināti pieteikties jau otrajai vasaras meistarklasei māju būvniecībā kokos. Desmit dienu laikā kopīgi tiks radīta vairāku platformu labiekārtota sistēma ar piedzīvojuma elementiem, virvju kāpnēm, līdzsvara lentām un tiroliešu nobraucieniem pēc Nīderlandē apgūtas sējumu metodes.

15. jūlijā norisināsies viesu diena, kad nometnes dalībnieki uzņems ciemos gan Strenču vietējos iedzīvotājus, gan draugus no visas Latvijas.

Nometnē būs iespēja apgūt alpīnisma pamatiemaņas darbam augstumā, iegūt zināšanas platformu dizaina izstrādē un dekorēšanā, meistaru vadībā piedalīties Latvijas, Ķīnas, Āfrikas, un Indijas tradicionālo tēju un pirts gatavošanas un baudīšanas darbnīcās, kā arī satikt vairāku jomu ekspertus dizainā, arhitektūrā un dabai draudzīga dzīves veida praktizēšanā.

Platformas tiek būvētas tikai no dabai draudzīgiem materiāliem, izmantojot trīšus, virves, karabīnes, kokus un vienkāršus pārsegumus. Koki ir nostiprināti ar mezgliem, kas, kustoties un nostiepjoties, savelkas ciešāk. "TreeHouse place" ir notikums, kas palīdz pārvarēt bailes no augstuma, saliedēt komandu, un šādu māju var uzcelt jebkurš, neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības. Intereses gadījumā, iepriekš sazinoties ar organizatoriem, nometni ir iespējams apmeklēt arī tikai dažas dienas.

Meistarklase tiks vadīta gan latviešu, gan angļu valodā. Reģistrēšanās notiek šeit.

Plašāka informācija par pasākumu atrodama projekta "Facebook" vietnē.

Ieskatu pagājušā gada pasākumā var atrast šeit.

Tags

Būvniecība Koki

Comment Form