Arhīva foto: Kā savulaik līksmoja un svinēja Lieldienas
Foto: Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs

Katrā ģimenē ir savas tradīcijas, bet tās noteikti ir radušās pēc paša pieredzes – kā savulaik svētki atzīmēti bērnībā, un tad nu, no tā iedvesmojoties, arī darām tagad. Jebkurā gadījumā ir ļoti interesanti nosacīti iekāpt laika mašīnā un paraudzīties, kā kādreiz svinēja Lieldienas.

Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs sniedz ieskatu vēsturiskos kadros, kur redzams, kā dažādās Latvijas pilsētās ļaudis lustējušies. Kadros iemūžināti svētki Cēsīs, Aizkalnē, Preiļos, Rīgā un Staicelē. Iemūžinātajos mirkļos redzamas dažādas Lieldienu tradīcijas, piemēram, šūpošanās, olu krāsošana, ripināšana un kaujas, kā arī citas aktivitātes pilsētu skvēros.

Vai mūsdienās šīs tradīcijas joprojām saglabājušās, ko no tā visa esam pārņēmuši joprojām un kas varbūt ir zudis? Savās pārdomās un atmiņās dalies komentāros!

Arhīva foto:

Tags

Lieldienas Tradīcijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form