Foto: Brīvdabas muzeja lielā gadatirgus lustes un andeles

Foto: Brīvdabas muzeja lielā gadatirgus lustes un andeles
Foto: DELFI

Šajā nedēļas nogalē, 2. un 3. jūnijā, kā jau katru gadu notiek amatnieku gadatirgus Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Kopš septiņdesmito gadu sākuma, četrdesmit astoņu gadu pastāvēšanas laikā gadatirgus ir kļuvis par nozīmīgu notikumu, var sacīt, pat Rīgas un Latvijas amatniecības simbolu, par īstiem svētkiem ikvienam tā dalībniekiem un apmeklētājam. Arī "Tava Māja" paviesojās gadatirgū, lai ieskatītos, kādus jaunumus un meistardarbus amatnieki ir sagādājuši šoreiz.

Pirmo reizi gadatirgus, kas tradicionāli notiek jūnija pirmajā nedēļas nogalē, savas durvis apmeklētājiem un dalībniekiem vēra 1971. gadā. Gadatirgus ir tikšanās vieta gan profesionāļiem, gan tautas lietišķās mākslas izstrādājumu darinātājiem no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem un ārzemēm, kā arī vienlaikus pulcējot lielu pulku apmeklētājus – kā liecina informācija muzeja mājaslapā, pērn pasākumu apmeklējuši teju 40 tūkstoši cilvēku. Parasti tieši šeit ikviens izstāda savus labākos meistardarbus gluži kā uz skatuves.

Šogad gadatirgus ir veltīts Latvijas valsts simtgades svinībām, kā arī atzīts kā viens no Eiropas kultūras mantojuma gada pasākumiem Latvijā. Paši amatnieki to sauc par saviem Dziesmu svētkiem.

Gadatirgus šogad pulcē vairāk nekā 520 amatniekus, no kuriem 48 gadatirgū piedalās pirmo reizi, 170 pārtikas tirgotājus un ēdinātājus, tā kultūras programmu veido 20 dažādu deju un muzikālo kolektīvu uzstāšanās un kopējais tirdzniecības metru skaits sasniedzis 2240 metrus.

Kā katru gadu, te var apskatīt un iegādāties skaistus un noderīgus darinājumus no mūsu amatniekiem, kā arī iespējams nogaršot dažādus latviešu tradicionālos ēdienus un citus Latvijas zemnieku un pārtikas ražotāju sagādātos gardumus. Ieskaties fotogalerijā un novērtē latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumus, ko "Delfi" apskatīja šodien.

Uz lielajām lustēm var pagūt arī svētdien, jo gadatirgus darbosies no pulksten 9 līdz 17. Plašāku informāciju par nokļūšanu, stāvvietām un citu aktuālo informāciju uzzini šeit.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka