Tautas metodes, kā mājās iznīdēt prusakus
Foto: Shutterstock

Sabiedrībā nereti valda uzskats, ka prusaki mīt vien studentu kompītnēs un nesakoptās vietās, kur tie savairojas un kļūst par grūti apkarojamu sērgu. Lai arī kādi nebūtu uzskati, prusaki var ieperināties arī kārtīgos mitekļos, tāpēc "Tava Māja" piedāvā tautas metodes, kas palīdzēs apkarot kaitinošos kukaiņus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tava Māja" apkopoja portāla "Cālis" foruma lietotāju noderīgos ieteikumus, kas palīdzēs cīņā ar prusaku armiju. Ja ar tiem nav līdzēts, tad citus padomus prusaku apkarošanai smelies šajā rakstā.

Lūk, tautas ieteikumi, kas, iespējams, palīdzēs cīnīties pret prusakiem:

1. Jārunā ar kaimiņiem, jo tikai kopējiem spēkiem varēs tikt galā ar prusakiem.

2. Jārūpējas par tīrību un kārtību mājoklī, jo prusakiem patīk "bardaciņš". Uz galdiem pa nakti neatstāt ēdienu.

3. Klasiskā metode – indēšana ar izsmidzināmiem līdzekļiem.

4. Izlikt veikalā nopērkamās prusaku mājiņas.

5. Jāzvana uzņēmumam, kurš specializējas prusaku indēšanā.

6. Mājā jāizkaisa borskābe.

7. Kādai "Cālis" foruma aktīvistei ir arī īpaša prusaku apkarošanas recepte – vārīts olas dzeltenums jāsamaisa ar borskābi. Tad iegūtā masa pa tējkarotei jāuzber uz papīrīšiem, bet tad šie papīrīši jāizliek vairākās vietās, kur prusaki visvairāk manīti. Protams, jāskatās arī vieta, lai to neaizsniedz bērns vai mājdzīvnieks. Pēc kāda laika miteklī parādās beigti prusaki.

8. Foruma dalībnieki ir izmēģinājuši vēl vienu recepti, lai noindētu prusakus – jāsajauc kopā iebiezinātais piens ar borskābi. Tad masa jāsaliek mazos trauciņos, piemēram, pudeļu korķīšos, sērkociņu kastītēs vai arī jāizveido no folija mazi trauciņi. Trauciņi jāsaliek tur, kur prusaki ir visbiežāk. Tie "saēdīsies" saldo masu un nomirs. Šī metode darbojoties arī pret faraonskudrām.

9. "Pacienāt" prusakus ar speciālu želeju vai pastu – pretprusaku līdzekli.

10. Jāiegādājas speciāli krītiņi prusaku iznīdēšanai.

11. Jātaisa prusaku slazds – burkā jāpielej aptuveni divi centimetri ūdens un tā jāpieliek pie sienas. Prusaki sarāpos iekšā un noslīks.

Ja arī tev ir kāds lielisks padoms, lai atbrīvotu māju no prusakiem, tad padalies ar to komentāru sadaļā vai sūti uz e-pastu maja@delfi.lv.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form