Foto: Kolorītas pērles lielākajā kolekcionāru un restauratoru andelē Biķerniekos
Foto: Agris Šmits

Vēsturiskas pērles šajās brīvdienās var doties lūkot uz Biķernieku trasi, kur divu dienu garumā – 31. augustā un 1. septembrī – norisinās senlietu kolekcionāru un restauratoru dienas. Tajās var atrast unikālas lietas mājai, noderīgas detaļas braucamrīkiem vai piemeklēt kādu neparastu aksesuāru savam koptēlam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē Latvijas Antīko automobiļu klubs, kas rīko pasākumu sadarbībā ar Rīgas Motormuzeju, – vairāk nekā 30 gadus šāds saiets divas reizes gadā tiek rīkots Ikšķilē, bet no šī gada tas notiek arī Biķernieku trasē. Turklāt, kā uzsver pasākuma pārstāvji, šis ir lielākais kolekcionāru un restauratoru saiets.

Saietā vienkopus sapulcējas domubiedri, lai apmainītos pieredzē par dažādu priekšmetu restaurāciju, kā arī tie papildina jau savas esošās kolekcijas ar kādu jaunu un īpašu priekšmetu. "Tas nav gadatirgus formāts, kur ir nopērkams siers, maize un desa," sarunā ar "Tava Māja" piebilst pasākuma pārstāvis Agris Šmits. Viņš arī pastāstīja, ka šogad dalību andelei pieteikuši vairāk nekā 240 dalībnieki, tajā skaitā arī kolekcionāri no Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Polijas, Lielbritānijas un Zviedrijas.

Foto: Kolorītas pērles lielākajā kolekcionāru un restauratoru andelē Biķerniekos
Foto: Agris Šmits

Arī "Tava Māja" devās aplūkot to, kādus priekšmetus andelei izlikuši kolekcionāri. Plašā klāstā ir dažādi trauki – sākot no servīzēm, dažāda izmēra glāzēm līdz pat terīnēm, porcelāna šķīvjiem un saldā ēdiena trauciņiem. Tāpat ir virtuves piederumi, piemēram, dakšas, naži un karotes, dažādas interjera lietas, plašs klāsts ar grāmatām un senāku laiku periodiskajiem izdevumiem, rotaļlietām, nozīmītēm, detaļām automobiļiem un velosipēdiem, kā arī daudz kas cits. Visa kā ir tik daudz, ka katram stendam viennozīmīgi jāvelta krietns laiciņš.

Pasākums apmeklētājiem ir bez maksas. Kā informē Šmits, apmeklētāji bonusā vēl dabū kuponu 50 procentu atlaidei apmeklējumam Rīgas Motormuzejā. Abās dienās andele notiek no pulksten 8 līdz pat vēlai naktij.

Foto ieskats andelē:

Tags

Interjera idejas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form