Sešas idejas skaistam Ziemassvētku galda klājumam
Foto: Publicitātes foto

Ziemassvētku laiks ik gadu nāk ar domām ne tikai par sveicieniem, ko likt zem eglītes, bet arī gardumiem, ar ko sevi un pārējos svinētājus iepriecināt. Lai apetīte raisītos īpaši laba, vērts padomāt arī par galda noformējumu un rotājumiem, kas vairos patīkamo Ziemassvētku noskaņu.

"IKEA Latvija" interjera dizaineru vadītājs Darius Rimkus atgādina, ka galds nav atsevišķa pasaule – dekorācijām un krāsām galda klājumā vajadzētu būt saskaņotām ar rotājumiem citviet mājoklī. Lai radītu svētku sajūtu, viņš iesaka izrotāt trīs galvenās vietas – Ziemassvētku eglīti, logus un svētku galdu.

"Pamatlietas svētku galda klājumā ir tekstils, trauki un rotājumi. Tekstils nav tikai svētku galdauts – arī salvetes, galda celiņi un paliktņi piešķir greznību un svinīgu noskaņu. Galda rotāšanai var izmantot tādas pašas virtenes un mantiņas kā eglītē – vienādi rotājumi istabai piešķirs saskaņotu kopskatu," saka Rimkus.

Dizainers ir pārliecināts, ka nav nepieciešams ik gadu iegādāties jaunus rotājumus un traukus – labāk par pamatu izmantot esošos un atsvaidzināt skatu ar dažiem akcentiem.

Lūk, sešas idejas, starp kurām vari atrast kādu noderīgu ideju vai krāsu kombināciju arī savam svētku galdam!

Sarkanas un baltas krāsas apvienojums

Sešas idejas skaistam Ziemassvētku galda klājumam
Foto: Publicitātes foto

Tiem, kas vēlas mājās ienest jautru svētku noskaņojumu, ieteicams izvēlēties Ziemassvētkiem raksturīgo sarkanas un baltas krāsas kombināciju. Šo krāsu duets svētku galdam piešķirs īpašu krāšņumu, savukārt, pieskaņojot tam rotaļīgas detaļas – piemēram, mazas ziemeļbriežu vai Ziemassvētku vecīšu figūriņas –, varēsiet iepriecināt mazākos ģimenes locekļus. Šāds galda klājums lieliski izskatīsies gaišā interjerā.

"Galda klājumā var izmantot sarkanu galdautu vai galda celiņu, uz kā izcelsies baltas krāsas trauki un citi aksesuāri. Kā papildu akcentu var pievienot mazliet zilās krāsas tekstilā, papīra salvetēs vai galda celiņos," teic Rimkus.

Iedvesmojoties no dabas

Dabas mīļotāji var izrotāt galdu tā, lai tas atgādinātu mierīgu ziemas rītu mežā. Tādu efektu radīt palīdzēs mērena krāsu palete – baltā, krēmkrāsas, kā arī brūnie toņi – un dabiski materiāli, piemēram, lina tekstilizstrādājumi, koka dēlīši uzkodu pasniegšanai, kā arī piparkūku sirsniņas ar vārdiem, ko var izmantot galda karšu vietā.

Sešas idejas skaistam Ziemassvētku galda klājumam
Foto: Publicitātes foto

"Šāda galda dekorēšanā vienmēr noderēs materiāli no dabas – pušķi no egļu zariem un uz galda izlikti čiekuri radīs dzīvīgu un dabīgu koptēlu. Lai galda klājums nebūtu pārāk raibs, iesaku izvēlēties traukus, kas ir vienā krāsā, bet dažādās formās vai stilā. Lai veidotu vienotu kopskatu, zem katram viesim paredzētā trauku komplekta var palikt vienāda izmēra lielos šķīvjus vai vienādus galda paliktņus," min dizainers.

Modernā stila Ziemassvētku galds

Sešas idejas skaistam Ziemassvētku galda klājumam
Foto: Publicitātes foto

Mājās ar moderna stila interjeru iederēsies atbilstoši izrotāts galds. Lai radītu svinīgu noskaņu, nav nepieciešams galdauts – pietiks ar to, ka izvēlēsieties ar galda krāsu kontrastējošos traukus. Rotājot galdu modernā stilā, var eksperimentēt un saskaņot dažāda stila traukus un aksesuārus, piemēram, modernus šķīvjus un dzērienu glāzes var kombinēt ar tradicionālajiem svečturiem.

Svarīga loma galda kopskata veidošanā ir akcentiem. Piemēram, baltu galdu un melnus traukus apvienos raibas, melnbaltas salvetes, svinīgu krāšņumu piešķirs zelta bļodiņas un servēšanas trauki, bet egļu zaru virtene ar lampiņām un daži sarkani akcenti neļaus aizmirst, ka viesi sanākuši svinēt Ziemassvētkus.

Saskaņot veco un jauno

Lai panāktu to, ka svētku galds izskatās citādi nekā pagājušajā gadā, nav nepieciešams katru gadu iegādāties jaunu servīzi vai rotājumus. Pieskaņojot esošajiem traukiem un tekstilam dažus jaunus akcentus, var iegūt romantisku un mājīgu noskaņu. Svarīgi ir nepārcensties – nevajag izmantot visu, kas mājās ir pieejams, un ieteicams rotājumos izmantot ne vairāk kā trīs dažādas krāsas.

Sešas idejas skaistam Ziemassvētku galda klājumam
Foto: Publicitātes foto

"Piemēram, ja trauku komplekts ir baltā krāsā, galda klājumu vari atdzīvināt ar vienādām spilgtākas krāsas bļodiņām. Glītu kopskatu radīs pieskaņots, dominējošs galdauts, uz kura fona esošie šķīvji izskatīsies kā jauni," iesaka interjera speciālists.

Kā Ziemassvētku filmās

Mājās, kuru interjerā izmantotas tradicionālā stila mēbeles un kur dominē tumšas krāsas, labi izskatīsies bagātīgi izrotāts svētku galds. Tam dizainers iesaka izvēlēties trīs galvenos akcentus: spilgtas un kontrastējošas krāsas, bagātīgus rotājumus un greznus traukus.

Sešas idejas skaistam Ziemassvētku galda klājumam
Foto: Publicitātes foto

Galda klājumā apvieno meža zaļo ar spilgti sarkano krāsu, kam piestāvēs arī pelēki un zilgani akcenti. Svētku noskaņu palīdzēs uzsvērt liels skuju vainags galda centrā, tradicionālie svečturi un statīvs, kurā ēdienus var salikt vairākos līmeņos. Klājot krāšņu galdu, var kombinēt tradicionālos rotājumus ar moderniem, piemēram, senlaicīgas stikla glāzes izskatīsies skaisti blakus moderna dizaina galda piederumiem un traukiem.

Galds gan Ziemassvētkiem, gan Jaungada vakaram

Sešas idejas skaistam Ziemassvētku galda klājumam
Foto: Publicitātes foto

Zelta krāsa vienmēr rada svinīgu noskaņu, un tās apvienojums ar melno krāsu ir klasika, kas eleganti iekļausies modernā, kontrastējošā interjerā.

"Tiem, kas vēlas, lai viņu svētku galds spīdētu zeltā, bet vienlaikus būtu gaumīgs, iesaku veidot vieglu kompozīciju un nepārspīlēt ar detaļām. Galvenie akcenti var būt mirdzošas zelta sveces. Zelta akcenti labi izskatīsies kopā ar melniem moderna stila traukiem. Vēl viens gaumīgs un mirdzošs akcents var būt stikla kupoli, zem kuriem saliktas lampiņu virtenes," stāsta interjera speciālists.

Tags

Ziemassvētki

Comment Form