Uzkopšanas roboti un lampas – skolēnu sarūpētie meistardarbi mājai tirdziņā 'Cits Bazārs'
Foto: Publicitātes foto

Fantastiskas lietas mājai spēj radīt ne tikai biznesa "haizivis" un zināmi uzņēmumi, bet arī skolēni. Vismaz 270 skolēnu radītos meistardarbus varēs aplūkot lielākajā skolēnu mācību uzņēmumu pasākumā "Cits Bazārs", kas norisināsies jau šo sestdien, 7. martā, tirdzniecības centrā "Domina Shopping".

Skolēnu darinājumi izdalīti astoņās kategorijās: interjera preces, elektropreces un gaismas objekti, suvenīri, dāvanas un sezonas preces, apģērbi un aksesuāri, spēles un preces bērniem, pakalpojumi un izklaide, pārtika un preces virtuvei, kā arī skaistumkopšana un bižutērija.

Tos varēs iegādāties sestdien, 7. martā, no pulksten 11 līdz pulksten 18.

"Tava Māja" jau iepriekš ziņoja, ka pasākums "Cits Bazārs" notiek Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta "Inovāciju motivācijas programma" ietvaros, un to skolēniem rīko Latvijas lielākā izglītības organizācija "Junior Achievement Latvia". Šis jau būs piektais gads, kad skolēni no visas Latvijas liek talkā savu radošumu, lai radītu dažādus neparastus produktus.

" "Cits Bazārs"" ir iespēja skolēniem pārliecināties par savu preču vai pakalpojumu dzīvotspēju, novērtēt potenciālo pircēju atsauksmes un interesi. Pircēju atgriezeniskā saite ir dzinējspēks, kas iedvesmo jaunos uzņēmējus turpināt darboties, attīstīt ne tikai uzņēmējdarbību, bet arī savas individuālās – komunikācijas, pārdošanas un prezentācijas prasmes. Tādēļ aicinu ikvienu šajā nedēļas nogalē doties uz tirdzniecības centru "Domina Shopping" un novērtēt, ko pircējiem ir sagatavojuši topošie uzņēmēji", aicina "Junior Achievement Latvia" valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Kā pastāstīja Krievāns, pasākumā pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku komanda jaunos uzņēmumus vērtēs un apbalvos septiņās nominācijās – "Sociāli atbildīgs uzņēmums", "Inovatīva biznesa ideja", "Labākais stends un zīmols", "Labākā pārdošanas komanda", "Komerciālākais produkts", "Sociālo mediju komunikācija" un "Uz zināšanām balstīts produkts."

No plašā skolēnu darbu klāsta "Tava Māja" zemāk ir atlasījusi produktus, kas būs ļoti noderīgi mājai. Taču tirdziņā varēs iegādāties arī šādus produktus – melnos makaronus, ozolzīļu kafiju un ievārījumu, gudrās ūdenspudeles ar iestrādātu inovatīvu gaismas aksesuāru, apģērbus ar spilgtiem citātiem, viedaproces satiksmes drošībai, ekoloģiskas rotaļlietas un citas lietas.

Interjera priekšmeti


Rīgas Teikas vidusskolas skolēnu uzņēmums "Baudi" sarūpējis aromātiskas un dabiskas jojobas vaska formiņas telpu un skapju atsvaidzināšanai.

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēnu uzņēmums "Bon style" piedāvās modernas un kvalitatīvas lina auduma kabatiņa ar mežģīni un bez tās.

Rīgas Franču liceja skolēnu uzņēmums "Galtro" izveidojis multifunkcionālu galdiņu ar koka apstrādi, kuru viegli var pārveidot par krēslu.

Siguldas pilsētas vidusskolas skolēnu uzņēmums "Hanger-box" taisīs pielietojamu un glītu virsjaku drēbju pakaramo.

Rīgas Franču liceja skolēnu uzņēmums "Izgaismotāji" piedāvās dažāda veida un valodu plakātus, kā arī citus dizaina elementus.

Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolēnu uzņēmums "Photosquare" startē ar produktu – foto rāmīšu dekorēšanu ar kvīlinga metodi.

Rīgas Franču liceja skolēnu uzņēmums "Plan" piedāvās modernu kalendāru, kura pamatdoma ir ilglaicīga lietošana. Turklāt tas strādā arī kā lielisks interjera papildinātājs.

Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolēnu uzņēmums "Sac à linge" radījuši pie durvīm piekarināmas lina veļas somas, kuras ir ne tikai ietilpīgas, bet arī vienkārši pielietojamas.

Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolēnu uzņēmums "SeatCleaner" izveidojuši pēc lietus pašžāvējošu un pašattīrošu urbānā stila soliņu, kas noderēs parkos vai citviet.

Rīgas Franču liceja skolēnu uzņēmums "Removoo" izgatavojuši kurpju novilcēju – koka priekšmetu. Tas palīdzēs novilkt kurpi bez liekas piepūles.

Pārtika un preces virtuvei


Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolēnu uzņēmums "Bee eko" izgatavojis atkārtoti lietojamu pārtikas plēvi, kas izgatavota no auduma, kurš pārklāts ar bišu vasku.

Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolēnu uzņēmums "Clean Clever" radījis "zero waste", beziepakojuma trauku mazgāšanas līdzekli kuba formā.

Rīgas 64. vidusskolas skolēnu uzņēmums "ĒDam" piedāvās klasiska dizaina sabalansēta uztura šķīvjus veselīgam dzīvesveidam.

Tukuma 2. pamatskolas skolēnu uzņēmums "Healthy life" sarūpējuši dīgstu audzēšanas komplektus.

Babītes vidusskolas skolēnu uzņēmums "Krūze un Jūra" piedāvās porcelāna krūzes, kas apgleznotas ar jūras ainavu.

Rīgas Franču liceja skolēnu uzņēmums "PlateOnTrack" izveidojuši šķīvi, kura dizains palīdz jaunajiem vegāniem sekot līdzi uzturam.

Zemgales vidusskolas skolēnu uzņēmums "Radošā darbnīca "Galdnieki" " izgatavojuši virtuves dēlīšus, karotes, lāpstiņas un citus noderīgus priekšmetus virtuvē.

Iecavas vidusskolas skolēnu uzņēmums "Spicedown" ir sarūpējuši čili audzēšanas komplektu.

Elektropreces un gaismas objekti


Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēnu uzņēmums "DoRob" ražos dažādus robotus, kas palīdzēs mājas pienākumu pildīšanai.

Daugavpils Krievu vidusskolas - liceja skolēnu uzņēmums "Exoy" radījuši unikālu galda lampu.

Rīgas Centra humanitārās vidusskolas skolēnu uzņēmums "Kikai" iztrādās mehāniskās klaviatūras un klaviatūru taustiņus, kā arī rīkos videospēļu sacensības.

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēnu uzņēmums "Mirros" piedāvās spoguļus ar apgaismojumu.

Mārupes Valsts ģimnāzijas skolēnu uzņēmums "Rossom" izgatavojuši LED lampiņu virtenes ar papīra rozēm.

Tags

Junior Achievement Domina Shopping Interjera idejas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form