Tradicionālais Brīvdabas muzeja gadatirgus šogad norisināsies tiešsaistē
Foto: DELFI

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs nolēmis 50. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu, kura norise bija plānota 1. un 2. augustā, pārcelt uz 2021. gadu. Taču, lai tradīcijas nepārtrauktu, šogad andele norisināsies augusta vidū, turklāt vēl nebijušā formātā – tiešsaistē, iegādājoties preces portālā www.egadatirgus.lv, "Tava Māja" informēja projekta koordinatore Arnita Beinaroviča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā skaidroja Beinaroviča, portāls www.egadatirgus.lv tiek veidots kā e-katalogs, kurā apmeklētāji varēs aplūkot Brīvdabas muzeja amatnieku un mājražotāju virtuālos stendus un iegādāties viņu ražojumus. Mājražotāji – publicēs savus darinājumus, savukārt pircēji no Latvijas un citām valstīm varēs ērti aplūkot piedāvājumu un sazināties ar meistariem, lai iegādātos izvēlētās preces. Projekta pārstāvji plāno, ka mājaslapa savu darbību uzsāks augusta vidū.

Beinaroviča informēja, ka tiešsaistes gadatirgus notiks ar "Luminor" bankas un "DPD Latvija" atbalstu. "Sabiedrības veselības interesēs apzināmies, ka šogad nevaram nodrošināt šī pasākuma norisi atbilstoši prasībām, tāpēc priecājamies par "Luminor" bankas iniciatīvu 50. sezonu ieskandināt ar virtuālo gadatirgu. Ceram, ka šādi mums izdosies saglabāt un nostiprināt saiti starp mūsu amatniekiem un tautas daiļamatu darinājumu mīļotājiem līdz nākamajam klātienes gadatirgum 2021. gadā, kas tradicionāli tiek plānots pirmajā jūnija nedēļas nogalē," stāsta Brīvdabas muzeja direktora pienākumu izpildītājs Arnis Radiņš.

"Ar portāla egadatirgus.lv izveidi vēlamies iedrošināt vietējos amatniekus un mājražotājus apgūt e-komercijas prasmes, bez kā tirgošanās nākotnē jau vairs nav iedomājama. Arī mūsu esošo klientu pieredze, neatkarīgi no tā – mazs vai liels, apliecina, ka ir iespējams ātri pielāgoties jaunajiem apstākļiem un uzsākt tirdzniecību e-vidē. Priecājamies, ka varam sniegt atbalstu vietējiem ražotājiem, un ceram, ka dalība virtuālajā gadatirgū dalībniekus iedvesmos izveidot pašiem savus e-veikalus, kas nav nemaz tik sarežģīti," stāsta "Luminor" vadītāja Latvijā Kerli Gabrilovica.

"Portāls egadatirgus.lv stiprinās saikni starp latviešiem tepat Latvijā un tiem, kas dzīvo ārzemēs. DPD Latvija palīdzēs ikvienai dāvanai, pārsteigumam vai vienkārši sveicienam aizceļot ātri un droši. Apjaušam, ka lielai daļai tirgotāju šī būs pirmā pieredze kā e-komercijā, tā produktu nosūtīšanā, tāpēc parūpēsimies, lai gadatirgus dalībnieku pieredze būtu pozitīva. Esam patiesi gandarīti, ka varēsim tik daudziem amatniekiem palīdzēt sasniegt savus klientus kā Latvijā, tā Lietuvā, Igaunijā un visā Eiropā," saka "DPD Latvija" valdes priekšsēdētājs Jānis Grants.

"Tava Māja" jau vēstīja, ka arkārtējās situācijas dēļ Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs sākotnēji Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu, kura norise bija plānota 6. un 7. jūnijā, pārcēla uz 1. un 2. augustu, bet jūlija izskaņā tapa zināms, ka klātienes andele notiks vien nākamajā gadā.

Tags

Interjera idejas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form