1. oktobrī Rīgā notiks bezmaksas seminārs par līdzfinansējuma saņemšanu namu atjaunošanai
Foto: Shutterstock

Ceturtdien, 1 .oktobrī, VEF kultūras pils kamerzālē notiks bezmaksas seminārs, kurā Rīgas domes (RD) Īpašuma departamenta speciālisti sniegs ne tikai plašāku informāciju par pašvaldības līdzfinansējuma programmām kultūrvēsturisko ēku saglabāšanai un dzīvojamo māju atjaunošanai, bet arī atbildēs uz visiem interesentu jautājumiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pulksten 13 RD Īpašuma departamenta pārstāvji iepazīstinās ar programmas prezentāciju, kā arī atbildēs uz jautājumiem par kultūrvēsturisko namu saglabāšanu, savukārt pulksten 15 uz prezentāciju un jautājumu un atbilžu sesiju tiek aicināti tie klausītāji, kuriem ir interese par jauno dzīvojamo māju atjaunošanas programmu.

Kā "Tava Māja" informē RD pārstāve Baiba Kantiņa, semināru varēs klausīties gan klātienē, gan arī attālināti, vērojot semināra tiešraidi pašvaldības "Facebook" kontā, kā arī tiešraide būs apskatāma šajā "Youtube" kanālā. Interesentiem būs iespēja arī attālināti uzdot interesējošus jautājumus. Maksimālais klātienes dalībnieku skaits ir 70 cilvēki, tāpēc, lai nodrošinātu visu interesentu piedalīšanos seminārā, dalībnieki aicināti pieteikties dalībai gan klātienē, gan attālināti līdz 30. septembrim, zvanot uz tālruņa numuru: 67 012 061 vai rakstot uz e-pastu atjauno@riga.lv. Plašāku informāciju par semināru var lasīt te.

RD pārstāve atgādina, ka Rīgas pašvaldība jau piekto gadu pēc kārtas ar līdzfinansējumu sekmē kultūrvēsturiskā būvmantojuma ēku atjaunošanu. Šogad ar 1,4 miljons eiro lielu līdzfinansējumu šajā projektā tiek īstenoti 89 apstiprinātie projekti.

Informācija par projektu un līdzfinansējumu


Konkursā namīpašniekiem ir iespēja pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu ēkas atjaunošanas vai restaurācijas darbiem 50 procentu apmērā, bet ne vairāk kā 20 000 eiro kultūras pieminekļa saglabāšanai, kā arī ne vairāk kā 5000 eiro ēkas elementu atjaunošanai vai restaurācijai. Pašvaldības līdzfinansējums namīpašniekam tiek piešķirts tikai pēc konkursā pieteiktā projekta īstenošanas un visu projekta ieviešanas izmaksu veikšanas no īpašnieka puses.

Savukārt dzīvojamo māju atjaunošanas atbalstam Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija šogad apstiprināja jaunās programmas "Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums dzīvojamo māju atjaunošanai 2021.-2022. gadā" nolikumu. Tas nosaka kārtību, kādā pašvaldība 2021.-2022. gada periodā piešķirs līdzfinansējumu Rīgas administratīvajā teritorijā esošo dzīvojamo māju atjaunošanai, ja to tehniskais stāvoklis būs atzīts par bīstamu, kā arī dzīvojamās mājas energoefektivitātes pasākumiem. Programma paredzēta diviem gadiem: pirmajā gadā dzīvojamo māju īpašnieki varēs iesniegt savus projektus pašvaldībai, tie tiks izvērtēti, un nepieciešamības gadījumā sadarbībā ar īpašniekiem tajos veiks nepieciešamos labojumus un precizējumus.

Pirmā gada noslēgumā visi iesniegtie projekti, kuri atbilst programmas prasībām, tiks apstiprināti un atbilstoši nolikumā paredzētiem vērtēšanas kritērijiem sarindoti vienotā sarakstā, kurš tiks iesniegts domei budžeta līdzekļu piešķiršanai 2022. gada budžetā.

Pēc pašvaldības 2022. gada budžeta apstiprināšanas par tiem projektiem, kuriem tiks piešķirts finansējums, tiks slēgti līgumi par projekta ieviešanu un pēc to pabeigšanas tiks izmaksāts apstiprinātais līdzfinansējums.

Maksimālais līdzfinansējums ir noteikts 50 procentu apmērā no projekta attiecināmo izmaksu kopsummas, turklāt bīstamības novēršanas būvdarbu veikšanai ne vairāk kā 30 000 eiro un līdz 5000 eiro attiecīgā būvprojekta izstrādei, savukārt siltināšanas projektiem ne vairāk kā 50 000 eiro būvdarbu veikšanai un līdz 1000 eiro attiecīgā būvprojekta izstrādei.

Abu programmas administrēšanu nodrošina RD Īpašuma departaments.

Tags

Remonts Rīgas dome Rīgas domes Īpašuma departaments
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form