Idejas, ko iesākt ar mazo mākslinieku garadarbiem
Foto: Shutterstock

Tādu saviļņojumu un aizkustinājumu par bērnu dāvātajiem zīmējumiem nevar aizstāt ne ar ko citu, tāpēc dažkārt ir ļoti žēl šos gara darbus ielikt plauktā vai mapē līdzās citiem mākslas darbiem, kas sakrājušies. Arī pašiem bērniem prieks būs divtik liels, ja dāvātie zīmējumi tiks pasniegti redzamā vietā, tāpēc aizņemies kādu no houzz.com idejām un paildzini šo prieku gan sev, gan bērniem.

Visefektīvāk bērnu radītie mākslas darbi var tikt pasniegti, iekarinot tos pie sienas, taču šādam risinājumam var izmantot vairākas metodes. Piestiprini pie sienas divus stiprinājumus un iekarini tajā kādu auklu, stiepli vai cietāka materiāla līsti, pie kuras var dažādos veidos piestiprināt zīmējumus. Mazie knaģi, piespraudes, aukliņas sasiešanai un vēl daudzas detaļas meklē rakstāmpiederumu veikalos, lai varētu piestiprināt zīmējumus.

Ne vienmēr zīmējumi ir jāiekarina bērnu istabā. Patiesībā bērniem pašiem lielāks prieks būs tad, ja tie būs pasniegti kādā citā telpā, tādā veidā radot tiem lielāku vērtību, jo arī citi tos var aplūkot. Viens no variantiem ir koridors, kur virs pakaramajiem, plauktiem vai vienkārši pie brīvas sienas var iekārtot nelielu mākslas darbu izstādi.

Ne tikai zīmējumus, bet arī citus mākslas darbus ļoti labi var izkarināt trosītēs vai aukliņās, ja vien ir piemēroti stiprinājumi. Šādi var papildināt bērnu istabas interjerā kādu sienu, regulāri nomainot darbus un veicinot vēlmi bērniem papildināt radošo sienu.

Visērtāk gan pašiem, gan bērniem piestiprināt radošos darbus būs ar āķīšiem, kuros iekarināti klipši jeb knaģīši, tādā veidā stiprinājumu var pārbīdīt arī pa pašu trosi un mainīt izvietojumu.

Smalkās troses vietā var tikt izmantota arī aizkaru stanga jeb sliede ar knaģiem un pārbīdāmajiem stiprinājumiem. Šādā pasniegšanas veidā zīmējumi patiesi izskatīsies kā mākslas galerijā un par to bērniem būs divtik liels prieks.

Ja istabā nav daudz vietas un nav brīva sienas laukuma, kur ieviest šādu izstādi, ideju var izmantot arī istabas stūros. Šeit būs vajadzīgi trīs stiprinājumi – divi gar malām un viens vidū, lai troses varētu savienot. Arī šāds risinājums izskatās ļoti eleganti un to var ieviest, piemēram, virs rakstāmgalda.

Kāpēc gan nevarētu izmantot apģērbu pakaramos mākslas darbu izkarināšanai? Šāds risinājums piestāvēs jebkurai istabai un interjeram, turklāt arī šādi darbus ir itin viegli nomainīt.

Ļoti efektīvi izskatīsies, ja istabā ir izveidotas starpsienas ar padziļinājumu, radot telpiskāku iekārtojumu un izceļot vēl vairāk skaistos garadarbus.

Tā kā knaģu piedāvājums ir ļoti dažāds un arī bērnu gaumei pieskaņots, tos var izmantot zīmējumu stiprināšanai. Turklāt knaģus var pieskaņot sezonai vai svētkiem, tad arī noformējums iegūs jaunas nokrāsas, lai pašiem bērniem pasniegšana nekļūtu vienmuļa.

Source

DELFI Māja un dārzs

Tags

Bērnistaba Māksla bērniem
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form