Foto: Shutterstock
Bērnistabas iekārtošana, šķiet, ir viens no sarežģītākajiem uzdevumiem vecākiem, jo jādomā vairākus soļus uz priekšu un jāparedz bērna vajadzības, kas mainās ik pēc pāris gadiem. Istabas iekārtojumā ietilpst arī paklājs, kas reizēm sagādā vislielākās diskusijas vecāku starpā – vajag, nevajag, un galu galā, kur tas būtu nepieciešams? Šajos un citos jautājumos portāls ''Tava Māja'' piedāvā dažus padomus un ierosinājumus, kas var atvieglot istabas iekārtošanas procesu.

Skaidrs, ka bērnistabu ir neiespējami iekārtot tā, lai tā būtu piemērota bērnam no viena līdz 18 gadu vecumam, tomēr veicot pārmaiņas interjerā ik pēc pāris gadiem, ir jāņem vērā vecumam atbilstošās prasmes. Visbiežāk jebkuras interjera sastāvdaļas iedalās vecuma grupās 1-3 gadu vecumam, 3-7, 8-12 un tad padsmitgadnieku grupās. Katrai vecuma grupai ir savas nepieciešamības, kas attiecas gan uz pašu bērnu, gan vecāku ērtību.

Zīdaiņa istabai paklāja nepieciešamību var izvērtēt paši vecāki, jo tieši viņi būs tie, kas pārvietosies pa istabu ar mazuli rokās, tāpēc grīdas segumam jābūt tādam, lai kājas neslīdētu un nekur nevarētu aizķerties. Vēlāk, kad mazulis jau pats rāpo, paklājs būtu ieteicams, it īpaši tad, ja grīdas segums ir vēss.

Pavisam mazu bērnu istabā paklājam vajadzētu būt neitrālas krāsas, lai bērns uz tā varētu pamanīt rotaļlietas. Ja ir bažas, ka mazais bērniņš var uz grīdas atrast kādas sīkas lietas, kurām nevajadzētu nonākt bērna rokās, tādā gadījumā labāk noderēs apdrukāts un raibs paklājs.

Ieteicams ņemt vērā, lai bērni, kas daudz laika pavada uz grīdas rotaļājoties, justos ērti. Tātad, paklājam jābūt patīkamas tekstūras – ne pārāk biezam, raupjam un cietam, bet arī ne pārāk sprogainam, lai sīkākas detaļas nepazustu starp šiem diegiem.

Apzinīgāka vecuma bērnistabās jau var atļauties eksperimentēt ar paklāju apdruku, krāsām un ģeometriskiem motīviem. Šādu detaļu izmantošana var palīdzēt interjeru padarīt radošāku un neparastāku.

Ja ir vēlme pēc liela paklāja, tad vislabāk to ieviest visas istabas grīdas laukumā. Šāds risinājums būs vieglāk kopjams, jo paklāji, kas aizņem mazāk vietas, mēdz uzkrāt putekļus gar malām, turklāt būs patīkamāk staigāt basām kājām pa visu istabu, ja paklājs būs visur.

Gadījumā, ja paklājs tiek ieviests tikai daļā no istabas, tad jāraugās, lai tas līdzeni piegulētu grīdai, un stūri neatlocītos. To it īpaši svarīgi ievērot aktīvāko bērnu istabās, lai negadītos aizķerties vai paklupt.

Paklāji bērnistabā noteikti ir tā vērti, lai ieviestu rotaļu stūrīti. Uz paklāja bērniem noteikti labpatiks rotaļāties, tāpēc to ir vērts atcerēties, ja ir šaubas, vai mantas netiks izkrāmētas uz galda. Ir pat paklāji ar speciālu druku, kas vilina bērnus tur rotaļāties, piemēram, imitēti ceļi, kur braukāt ar mašīnām, vai leļļu mājas apdruka. Paklāja tuvumā vēlams glabāt mantu kastes, kur visu šo bagātību arī pienācīgi uzglabāt.

Ja gribas atteikties no lieliem paklājiem, tad vismaz nelielu vajadzētu ieviest pie pašas gultas, lai basajām kājām no rīta būtu siltāk pēc izkāpšanas no gultas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!