Foto: Shutterstock

Ielūkojoties bērnistabas valstībā, ne vienam vien varētu šausmās sacelties mati, jo mantas ir tik daudz, ka šķiet - tās vairojas pašas no sevis dienu no dienas. Ja vēlies istabā ieviest nelielu revīziju un sašķirot krājumus, ko paturēt un no kā atbrīvoties, noderīgi šādās reizēs var būt padomi no mūsu pašu un portāla Apartmenttherapy veidotāju pieredzes.

Papīru kalni

Bērnistabā (un ne tikai) noteikti ir daudz zīmējumu, krāsojamo grāmatu, aplikāciju papīru krājumi un citu papīru, kas, šķiet, ar katru dienu kļūst arvien vairāk. Lai bērnistaba nepārvērstos par mazo papīra pārstrādes rūpnīcu, parūpējies par to, lai bērniem būtu brīvi pieejamas kastes, kur salikt nevajadzīgos papīrus un ko nodot pēc tam pārstrādei. Šāda kārtība mudinās bērnu pievērsties arī dabas saudzēšanai. Ja bērns vēl nav tik apzinīgs, tad papīra krājumu revidēšanai jāpievēršas vecākiem un šajā ziņā jāpaļaujas uz iekšējām sajūtām – ko paturēt un ko izmest vai sadedzināt, jo skaidrs, ka visu nesaglabāt.

Skaistākie zīmējumi noteikti pelnījuši vietu pie sienām, nevis glabāties starp putekļiem plauktos, tāpēc smelies iedvesmu, kā tos izkārtot bērnistabā.

Rakstāmpiederumi

Revidējot bērnistabas mantu krājumus, uzmanība noteikti jāpievērš rakstāmpiederumu krājumiem, kas bērniem mēdz būt ļoti lieli. Izžuvušos flomāsterus, salauztos zīmuļus un nozīmētos krītiņus izmet un parūpējies par kvalitatīviem un jauniem piederumiem. Lai rakstāmpiederumi labi kalpotu, svarīgi tos pienācīgi glabāt, šim nolūkam noderēs dažādas burciņas vai bundžas, kur tos vienviet salikt. Ja bērnam būs vieta, kur tos glabāt, būs vieglāk uzturēt kārtību, taču ik pa laikam vajadzētu pārskatīt šos krājumus un izvērtēt, kas savu laiku nokalpojis.

Drēbju skapis

Laiku pa laikam uzmanība jāpievērš arī drēbju skapja saturam. Neticami, cik ātri aug bērni! Pat īsos laika periodos var rasties situācijas, kad kāds apģērbs jau ir par mazu un vairs netiek valkāts, tādā veidā lieki aizņemot vietu skapī. Ja skapī palikušas zeķes–vientuļnieces, nav vērts tās glabāt un gaidīt, kad atradīsies otra. Lai palīdzētu bērnam pašam sekot līdzi drēbju kārtības uzturēšanai, ieteicams skapja tuvumā novietot veļas grozu vai kasti, kur likt netīrās drēbes.

Grāmatu plaukti

Bez grāmatu plauktiem bērnistabā neiztikt, bet, lai atvasei rastos vēlme krājumus pārcilāt un lasīt, tur jāglabājas attiecīgajam vecumam atbilstošai literatūrai. Noliec tālākos plauktos grāmatas, kas vairs vai vēl nav aktuālas, bet acu priekšā izkārto aktuālāko lasāmvielu. (Oriģinālas idejas, kā bērnistabā izkārtot grāmatu krājumus, iepazīsti šeit.)

Ja krājumos ir grāmatas, kas vairs nav aktuālas, un zināms, ka tās netiks izmantotas, kopīgi tās uzdāviniet citiem bērniem vai nododiet bibliotēkā, kur tās kādam noderēs.

Rotaļlietu krājumi

Visvairāk vietas bērnistabā aizņem rotaļlietu krājumi, kas gan mēdz radīt pamatīgu haosu istabā, tāpēc laiku pa laikam pašam vai kopā ar bērnu ir jāizrevidē mantas un jāsašķiro vajadzīgās un nevajadzīgās. Iespējams, kāda manta ir saplīsusi, cita vairs netiek izmantota, un labvēlīgu sarunu ceļā var vienoties par zelta vidusceļu, lai telpa nepārvērstos par noliktavu.

Lai ikdienā mantu krājumi nesagādātu problēmas, ieteicams bērnistabā novietot vairākas mantu kastes vai grozus, kur visu bagātību glabāt. Lūk, arī noderīgi padomi, kā tos iekļaut interjerā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!