Foto: Shutterstock
Ja vien mājokļa iekārtošanā nav pieaicināts interjera dizainers, nav nemaz tik viegli izplānot, kur labāk novietot galdu, kur gultu, pie kuras sienas iekārt televizoru un kur vēl atvēlēt vietu dīvānam. Lai kaut nedaudz atvieglotu šo darbu, interjera dizainere Andra Eriņa no ''Telpu Dizains'' atklāj, kādi var būt iespējamie risinājumi tieši studio tipa dzīvokļa iekārtošanā.

Kaut arī mūsu platuma grādos izvietot dīvānu un gultu vienā istabā ir visai neierasti, tomēr, darot to gudri un radoši, var panākt gana labu rezultātu, kur mājokļa iemītniekam nav jānakšņo uz dīvāna, bet to var darīt ērtā gultā, dīvānu atstājot ciemiņiem. Šim nolūkam pastāv dažādi praktiski veidi, kā vizuāli norobežot zonas, izmantojot mēbeles, aizkarus, zonēto apgaismojumu, dažādus priekšmetus vai pat bīdāmo starpsienu, skaidro dizainere.

Atdalīt guļamzonu ar aizkariem

Kā zināms, aizkari interjerā pilda divas galvenās funkcijas – piešķir mājīguma un intimitātes sajūtu, kā arī pasargā no dienas gaismas un saules. Vienlaikus tie var lieliski kalpot, lai vizuāli norobežotu kādu zonu telpā. Pie nepieciešamības tos var turēt atvērtus vai aizvērtus. Izmantojot šādu risinājumu, ir svarīgi padomāt par aizkaru stiprinājumiem, lai tos var viegli bīdīt, ņemot vērā to biežo lietošanu. Ieteicams izvēlēties aizkara audumu tuvu sienas vai grīdas tonim bez izteikta raksta. Ja guļamzona ir loga pusē, praktiskāk būs izvēlēties audumu tuvu dienas aizkariem, kas telpā radīs viegluma sajūtu, vienlaikus vizuāli norobežojot guļamzonu no atpūtas zonas.

Bīdāma starpsiena

Ja netīk doma par aizkariem, var apsvērt ierosinājumu par bīdāmo starpsienu, šādā veidā izveidojot atsevišķu istabu. Ja platība atļauj, var izbūvēt veselu sienu vai nišu, tādējādi vizuāli norobežojot guļamzonu no visām pārējām zonām. Vienkāršāk šādu sienu ir izveidot no rīģipša, kur vienu pusi var akcentēt ar interesantu tapeti, ķieģeļflīzēm vai krāsu salikumiem. Ja gribās radīt ko izsmalcinātāku un interesantāku, kā starpsienas materiālu var izmantot arī stiklu, norāda interjera dizainere.

Mēbeļu priekšrocības

Skaidrs, ka istabā ir kādas mēbeles, un arī tās var tikt izmantotas ne tikai mantu glabāšanai, bet arī kalpot kā vizuāla robeža, piemēram, plaukts starp guļamzonu un atpūtas zonu. Ja platība ļauj, tas būs praktisks un funkcionāls risinājums. Mazākā telpā augsts plaukts var aizkavēt dienas gaismu un likties pārlieku masīvs. Tā vietā var izvēlēties ietilpīgu kumodi vai zemu plauktu, bet guļamzonu akcentēt ar kādu sienas krāsu, tapeti vai dažāda izmēra gleznām pie sienas.

Ja bez šiem variantiem vēlies iepazīties ar kādu citu alternatīvu, Andras Eriņas ieteikumus ar vizuāliem piemēriem var apskatīt šajā rakstā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!