Guļamistabas iekārtojums atpūtai un mīlai
Foto: stock.xchng

Tā ir telpa, kurā cilvēks pavada aptuveni trešo daļu savas dzīves, tikai guļot vien, bet, ja šajā telpā esam iecienījuši arī citas nodarbes, tad būtu īpaši svarīgi padomāt, lai uzturēšanās guļamistabā būtu patīkama. Galu galā, tā ir telpa, kurā svešajiem ieeja liegta. Tā ir jūsu karaļvalsts, un jums tajā jājūtas kā karalienei!

Apgaismojums

Ļoti nozīmīga loma guļamistabā ir apgaismojumam, ko nekādā ziņā nedrīkst novērtēt par zemu, jo tas nosaka telpas kopējo auru un tēlu. Izmantojami trīs apgaismojuma veidi – vispārējais, vietējas un dekoratīvais.

Guļamistabai vispiemērotākā ir maiga un izkliedēta gaisma, tāpēc vispārējam apgaismojumam vislabāk izmantot tradicionālās griestu lampas, kas vērstas pret griestiem vai sienām. Var izmantot arī lokālos gaismas ķermeņus – stāvlampas, sienas lampas, galda lampas. Galvenais, lai gaisma atstarotos, nevis spīdētu acīs.

Vietējais apgaismojums nepieciešams tiem, kuri guļamistabu izmanto mācībām, darbam vai lasīšanai. Šiem mērķiem jāuzstāda sienas, galda vai grīdas lampas. Jāuzmanās, lai galda lampa pie gultas nebūtu novietota pārāk zemu – gaismai jākrīt brīvi, apgaismojot gultas malu, bet nespīdot acīs. Sienas lampu stiprina aptuveni 1,2- 1,5m no grīdas, bet, ja nav zināms, cik augsta būs jūsu gulta, izvēlieties piekaramu lampu ar autonomu vadu. Tualetes galdiņam neizvēlieties no augšas krītošu gaismu, bet ideālajā variantā gaismas ķermeņi jāizkārto pa spoguļa perimetru. Ja tas nav iespējams, noderēs divas sienas lampas spoguļa sānos.

Dekoratīvam apgaismojumam būs nozīmīga loma telpas izgreznošanā. Ar visnelielāko gaismas ķermeni iespējams gan izcelt, gan arī mainīt telpas interjeru. Šim nolūkam noderēs krāsainas spuldzītes, jo atmosfēra guļamistabā mainīsies pat tad, ja galda lampai ieskrūvēsiet dzeltenu, sarkanu vai violetu spuldzīti – dzeltenā radīs mājīgumu un intimitāti, sarkana un violeta – noslēpumainu un romantisku noskaņu. Krāsu efektu var panākt arī ar auduma vai papīra lampas abažūriem.

Krāsas izvēle

Guļamistabas krāsu izvēle ir īpaši smalks un delikāts darbs, jo tai jāharmonizē ar jūsu personību. Visupirms jāizlemj, kas ir svarīgāk – mierīga noskaņa pirms naktsmiera vai mundrs, spirgts noskaņojums no rīta.

Siltie toņi tonizē, rada možuma sajūtu un uzlabo garastāvokli, savukārt krāsu spektra vēsie toņi palīdz koncentrēties, tai pašā laikā iedarbojoties nomierinoši un atslābinoši.

Guļamistabai piemērotākie ir maigie pasteļtoņi. Pat zilajai krāsai, kas pazemina asinsspiedienu, jābūt pieklusinātai, viegli pabalējušai. Zilā krāsa palīdz atslābināties, nomierināties, noņemt emocionālo spriedzi, līdz ar to tā ir vispiemērotākā guļamistabai. Tā ir miera un plašuma krāsa, kas optiski paplašina telpu un rada vēsuma sajūtu, kas labi noderēs istabai ar logiem uz dienvidiem.

Guļamistabai noderēs arī dzeltenie toņi, jo dzelteno uzskata par prieka un laimīgu pārmaiņu krāsu, kas rada optimistisku, možu garastāvokli un labi saskan ar citām krāsām. Tā rada mājīguma un siltuma sajūtu, tādēļ labi derēs istabai ar logiem uz ziemeļiem.

Risinājumi mazai guļamistabai

Lai guļamistabā justos ērti, svarīga loma ir telpas izkārtojumam, bet lielāka problēma ir pārāk maza guļamistaba. Tur vieta jāatrod gan gultai, gan skapim, gan galdiņam. Ņemot vērā, ka parasti telpas ir garenas vai kvadrāta formas, kur pie vienas sienas atrodas logs, bet pie citas – durvis, funkcionālās zonas iespējams sadalīt, rēķinoties ar šiem elementiem.

 • Ja durvis atrodas kādā no sānu sienām attiecībā pret logu, galējo sienu iespējams izmantot iebūvētā skapja vajadzībām, bet darba zonu izveidot pie loga.
 • Ja logs un durvis novietoti pretējās sienās, labs risinājums ir gultu telpā novietot ieslīpi, bet aiz tās izveidot nišu – skapi. Šādā telpā var arī abas zonas atdalīt ar bīdāmām durvīm, tādējādi iegūstot piemērotu vietu darba zonai.
 • Sienā, kurā ir durvis un kuru parasti atstāj neizmantotu, labs risinājums ir izveidot skapjus, kas sniegs arī papildu skaņas izolāciju.
 • Krāsu gammas telpas plašumam

  Plašuma izjūtu iespējams panākt arī, izvēloties pareizo krāsu gammu telpas interjerā. Vizuāli to paplašinās gaišie toņi, bet, nokrāsojot griestus un grīdu tumšākā tonī nekā sienas, telpa vizuāli paplašināsies uz sāniem. Ja tumšāku toni izvēlēsities griestiem un vienai no sienām – telpa izskatīsies augstāka un garāka. Horizontāli zīmējumi guļamistabu padarīs zemāku, bet plašāku. Atcerieties, ka virsmu vizuāli tuvinās siltie sarkanie, dzeltenie un oranžie toņi, bet vēsie zaļie, zilie un violetie liks virsmai izskatīties tālāk.

  Guļamistabas iekārtojums mīlas jautājumu uzlabošanai

  Pēc fen šui mājas iekārtojuma mākslas, iespējams guļamistabu iekārtot tā, lai tā nestu veiksmi mīlas lietās, rosinātu romantiku un uzlabotu partnerattiecības. Lai telpā veidotos attiecīgā enerģētika, būtu jāsāk ar telpas sakārtošanu, atbrīvojot guļamistabu no netīrumiem un visas liekās drazas.

  Ja vēlaties piesaistīt jaunu partneri romantiskām attiecībām, pārliecinieties, ka šādai personai jūsu mājā ir vieta. Pārbaudiet skapjus, plauktus un atvilktnes – lai tās nebūtu pārblīvētas ar jūsu personiskajām lietām un jaunā partnera mantām, atbrīvotos vismaz 25% vietas.

  Likvidējiet veco attiecību enerģiju! Aizvāciet no guļamistabas jebko, kas varētu atgādināt par izjukušajām attiecībām. Gan bijušā partnera vecos džemperus, gan jūsu kopējās fotogrāfijas, gan dāvanas vai mīlestības vēstules, kuras esat no viņa saņēmusi. Neatstājiet šīs lietas guļamistabā, ja vien joprojām neesat kopā ar šo cilvēku.

  Pārliecinieties, ka jūsu ārdurvis un guļamistabas durvis atveras viegli un nečīkst vai neieķeras, jo tas bloķē romantiskās enerģijas iekļuvi jūsu mājā.

  Ja viena gultas puse atrodas pie sienas, persona, kas guļ šajā pusē, jutīs apgrūtinājumu attiecībās. Ja iespējams, novietojiet gultu tā, ka abās tās pusēs ir vienlīdz daudz brīvas vietas, lai abi partneri spētu gūt vienādu gandarījumu un prieku par attiecībām. Vislabvēlīgākā vieta gultai ir pretējā sienas pusē durvīm, bet ne vienā līnijā tieši pret tām.

  Pie sienas, kas atrodas jums tieši pretī, kad guļat gultā, kā arī vietā, kuru ieraugāt pirmo, ienākot pa durvīm, novietojiet romantiskus mākslas darbus, kuri atspoguļo pārus (piemēram, putni, eņģeļi, dekoratīvie spilveni). Noderēs arī apaļš spogulis, jo šī forma simbolizē pilnību, vīrišķo un sievišķo. Mīlestību varam arī vairot kopā ar savu mīļoto, veidojot kopīgu kolāžu, kas atspoguļotu jūsu iedomātās laimīgās attiecības nākotnē, izmantojot dažādus sīkumiņus un attēlus, kas rada asociācijas ar jūsu laimi un kopīgajām attiecībām. Arī šo mākslas darbu varat novietot pie guļamistabas sienas mīlestības veicināšanai.

  Comment Form