Guļamistaba nav vienkārši istaba, kur mēs atpūšamies un guļam. Tā kalpo par mūsu mīlestības templi. Un, ja radām savā mazajā dievnamā unikālu un harmonisku iekārtojumu, visa dzīve iemirdzēsies jaunās krāsās, bet, īpaši, attiecības ar iemīļoto cilvēku. Ne velti fenšui meistari saka - kad gaidi labas pārmaiņas, sāc ar guļamistabu.

Kā pasaules centrs, tā dāvā katram no mums aizsardzības sajūtu, komfortu un vienlaikus sargā mīlestību no sadzīves nedienām. Taču guļamistabu mēs esam gatavi dalīt tikai ar pašiem tuvākajiem cilvēkiem. Bet, ja bez ģimenes pāra dzīvoklī dzīvo arī bērni un vecākie radi, tad šī istaba kļūst par vienīgo vietu, kur laulātie var mierīgi pārspriest neskaitāmus jautājumus. Tad mēģināsim radīt ģimenes laimi pašu rokām!

Un protams, ja guļamistaba ir ģimenes "pasaules centrs", tad gulta ir tās enerģētiskais fokuss - ar to mēs arī sāksim! Tieši gulta "pastāstīs", vai laulāto mīlestība būs spēcīga, uzticīga, vai jūtas ātri pāries, atstājot tikai vilšanos. Tātad pirmais fenšui likums skan: laulātā pāra gultai jābūt pastāvīgai, stacionārai. Pat, ja jūs guļat uz dīvāna, tad salikt to katru dienu nevajadzētu - tiek izjaukta ci enerģijas harmoniska cirkulācija. Pašu gultu vajag novietot, lai guļot uz tās, jūs varētu redzēt visus, kas ienāk istabā - citādi, abi dzīvesbiedri nebūs spējīgi kontrolēt savu ģimenes dzīvi. Ja mēbeļu dēļ pārvietot gultu nav iespējams - piekariet uz sienas spoguli, kurā jūs redzēsiet visus, kas ienāk, bet ne sevi - tā tiek uzskatīta par sliktu zīmi.

Par piemēru var kalpot Honkongas magnāta Kašina liktenis - viens no pašiem bagātākajiem pasaules cilvēkiem. Viņš pavadīja nabadzīgu bērnību nelielā istabā, kur gultas galvgalis tika paslēpts aiz masīva skapja. Visi mēģinājumi izsisties bija neveiksmīgi. 18 gadu vecumā viņš aizbrauca peļņā uz citu pilsētu un drīz vien jau bija mazas fabrikas īpašnieks. Bet vēlāk uzbūvēja īstu nekustamā īpašuma impēriju.

Nav vērts likt gultu tieši iepretim istabas durvīm, kā arī ar galvu vai kājām pret logu. Šajā gadījumā enerģijas straume būs pārāk vētraina, padarot laulāto dzīvi nemierīgu un nesot konfliktus. Ja nolikt gultu "pareizi" nesanāk, starp to un durvīm var novietot aizslietni vai lielu augu podā - tas "bremzēs" enerģētisko plūsmu. Logus šajā gadījumā ir labāk aizkarināt ar blīviem aizkariem.

Ieteicams, lai gultai būtu atzveltne - tā simbolizē jūtu aizsargātību no nepiederošiem iebrukumiem. Bet no tās formas ir atkarīgs arī jūsu miegs un intīmās rotaļas, kas risinās mīlestības templī. Pašas veiksmīgākās ir pusapaļas un ovālas atzveltnes - tās atrodas metāla elementa ietekmē - intīmā dzīve būs piesātināta un daudzveidīga, bet ģimenes budžets uzlabosies. Trīsstūraina (uguns elements) gultas atzveltne nes maksimālu kaislīgumu attiecībās. Sekss ugunīgajā gultā būs spilgts un neaizmirstams, bet miegs uztraukts.

Turklāt vēl uguns provocē greizsirdību. Tā kā tāda gulta ir piemērota tieši mīlestības rotaļām, bet gulēt un atpūsties labāk citā vietiņā. Piemēram, uz pūkainas un mīkstas "ūdens" gultas - ar viļņveidīgu atzveltni. Tā, pretstatā ugunij, ļaus labi izgulēties, bet intīmā dzīve tās ietekmē kļūs vāja, garlaicīga, it kā "sastāvējusies", veicinās krāpšanu.

Ja nepastāvība ģimenes pārim ir sāpīgs temats, mainiet gultas atzveltni uz "zemes" variantu - taisnleņķa. Tas "sauks" krāpnieku atpakaļ pie uzticības, liks aizdomāties par savu uzvedību un pastiprinās seksuālo interesi par pastāvīgo partneri.

Gulta ar taisnleņķa, bet augstu atzveltni nes sevī "koka enerģētiku", kas der jaunlaulātajiem. Jo koks ir dzīves simbols, un tātad jaunā ģimene augs un attīstīsies, uzlabojot savu labklājību un viegli ieņemot pēcnācējus. Kā intīmo attiecību elements koks nes sevī romantiku, bet liek pastāvīgi kustēties - ilgi tādā gultā nepagulēsi. Ķīniešu meistari uzskata - izvēloties gultu, vajag tiekties uz vienkāršību. Dodiet priekšroku gludiem stūriem un maigām formām. Tad sūdzēties par problēmām personiskajā dzīvē nāksies arvien retāk un retāk.

Gultas izkārtojums pēc debess pusēm ietekmē ne tikai laulāto mīlestību un seksuālās rotaļas, bet arī visas globālās ģimenes vērtības - finansiālo labklājību, veselību, vecāku karjeru un bērnu panākumus. Par tiem nevar aizmirst, un tātad nāksies bīdīt mēbeles! Vēl labāk, ja ir iespēja izvēlēties guļamistabas atrašanās vietu dzīvoklī - bet tas gadās ne pārāk bieži.

Ziemeļrietumi ir klasisks cilvēka gultas virziens (vai guļamistabas), kas stāv paši uz savām kājām dzīvē un vēlas nostiprināt savu stāvokli. Jaunatnei, ar mazu ģimenes stāžu, labi derēs uzbudinošā un saviļņojošā Austrumu enerģija - tā viņi ātrāk sasniegs labklājību. Veselība uzlabosies, ja noliksiet gultu uz ziemeļiem - tas tāpat der arī vecākam pārim, kurus seksa prieki vēl ļoti interesē.

Bet ziemeļu virziens nav ieteicams vientuļniekiem un cilvēkiem, kam ir biežas depresijas. Karstie Dienvidi derēs visiem, kas tiecas uz spilgta seksa priekiem un alkst popularitātes. Rietumi nes ģimenes dzīvē sadzīves priekus, bet traucē peļņai. Dienvidaustrumi sekmē uzņēmējus un visus, kuru darbs ir saistīts ar cilvēkiem.

Dienvidrietumos un Ziemeļaustrumos enerģijas ir ne pārāk līdzsvarotas, tās rada trauksmi un nedrošības sajūtu par rītdienu. Tādēļ šajās gultas vietās ir labāk novietot neitrālu priekšmetu - skapi vai nakts skapīti.

Protams, ne tikai gulta veido mājas atmosfēru - citi guļamistabas elementi arī ir svarīgi. Pirmkārt, tā ir vispārējā atmosfēra, tai ir jābūt mierīgai. Ieteicams biežāk vēdināt istabu un uzturēt kārtību - vienmēr nesavāktā gulta rada atkarību no citiem cilvēkiem. Maigi aizkari un drapējumi ne tikai rada romantisku noskaņojumu, bet arī pasargā ģimenes mieru. Žalūzijas guļamistabai nav piemērotas, to formas it kā "sadala" telpu un cilvēkus, kas atrodas tajā - tas var provocēt slimības.

Centieties nepiekrāmēt istabu ar mēbelēm un izkārtojiet tās, ņemot vērā gultas stāvokli - mēbeļu stūri (tā saucamās "indes bultas") nedrīkst būt virzīti pret guļošajiem. Vai, piemēram, griestu sijām nekādā gadījumā nav jāpārkaras pār gultu - tās ir spējīgas ne tikai novest laulību līdz šķiršanās stadijai, bet arī radīt situācijas, kas ir bīstamas dzīvībai.

Par laimi, ir izgudroti piekaramie griesti - ar to palīdzību var viegli nomaskēt sijas. Klasiskākais cīņas veids ar kaitīgajām konstrukcijām (tas aprakstīts vēl seno ķīniešu traktātos) ir šāds - vajag paņemt divus bambusa stieņus, sastiprināt tos galos 45 grādu leņķī un piekarināt pie asā sijas gala - bambusa stieņu galiem jābūt vērstiem pret drošu vietu.

Mums no Holivudas filmām ir zināma tāda grezna detaļa kā spoguļgriesti guļamistabā. Izrādās, fenšui skatījumā tā ir visai kaitīga ideja! Ja guļamistabā ir spoguļi, kuros mīlas pāris var redzēt sevi, notiek "dubultošanās" - bet tas izraisa izmaiņas attiecībās. Tādēļ ir pietiekami ar nelielu spoguli uz tualetes galdiņa. Mīlas spēlēm var atnest spoguli uz kādu laiku, bet pēc tam to noteikti vajag aiznest.

Lai atbrīvotos no vientulības, tas, kurš vēl nav atradis savu "otro pusīti", var droši izpētīt savu guļamistabu un likvidēt tajā visus vientulības simbolus.

Tādas kaitīgas zīmes ir, pirmkārt, lieli nepāra priekšmeti - piemēram, viena stāvlampa vai viens liels krēsls. Tie it kā dod mājienu par istabas īpašnieka vientuļnieka dzīvi un atbalsta to. Šo "kaitnieku vietā" ir labāk novietot pāri krēslu, bet pār gultu piekārt divas naktslampas. Tās jums nav vajadzīgas? Tas tikai pagaidām! Tāpat ir jārīkojas arī ar vienu vāzi, un pat ar gleznu, kurā attēlots viens cilvēks - kāpēc nenomainīt to pret laimīga pāra ar bērniem attēlojumu? Bet pulkstenim guļamistabā ir jābūt vienam - modinātājam. Otrs "spiedīs" un radīs spiedīgu atmosfēru, nemaz jau nerunājot par to, ka ar savu tikšķēšanu traucēs jūsu mierīgo miegu.

Pēc tam pārbaudiet - vai jums blakus ir brīva vieta, lai to kāds varētu ieņemt. Ja jūs esat ieraduši gulēt, aizņemot visu gultu, un jūsu kumodē nav brīvu kastu - tas nozīmē, ka pagaidām jaunam cilvēkam jūsu dzīvē vienkārši nav vietas.

Iegaumējiet - svarīgi "dalīties" telpā ar pagaidām vēl neesošu partneri. Nopērciet lielu divguļamo gultu vai vienkārši atbrīvojiet savas parastās gultas otro daļu. Atstājiet tukšus 1-2 plauktus skapjos. Un "raidiet prom" no savas guļamistabas mīļotā cilvēka aizstājēju - televizoru. Tā vieta ir jāieņem personiskām fotogrāfijām un suvenīriem, kas ir mīļas jūsu sirdij.

Vēl viens likums cīņas pret vientulību skan šādi - lai arī kā jūs būtu aizrāvušies ar savu darbu, neglabājiet darba papīrus vai savas profesijas simbolus blakus gultai vai uz tās - guļamistabā tiem nav īstā vieta.

Un, visbeidzot, fenšui gudrība māca mums, ka pēc tuvu attiecību izbeigšanās guļamistabas iekārtu obligāti vajag mainīt. Svaiga gultas veļa un jauna gulta spēj atjaunot enerģētisko atmosfēru pēc šķiršanās. Nav grūti noprast, ka priekšmeti, kas atgādina par bijušo mīlestību, var būt postoši jaunām attiecībām. Tāpēc pēc šķiršanās ar iemīļoto cilvēku ir tik svarīgi attīrīt sev ceļu uz atdzimšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!