Kā mazgāt spalvu un dūnu spilvenus?
Foto: F64

Neraugoties uz to, ka spalvu un dūnu spilvenu mazgāšana var likties par sarežģītu šī darba veikšanai mājas apstākļos, tas nebūt nav grūti. Turklāt spalvu un dūnu spilvenu mazgāšana ir iespējama arī veļas mašīnā.

Delfi Māja un dārzs apkopoja ārvalstu specializēto mediju ieteikumus, kā pareizi mazgāt dūnu un spalvu spilvenus.

Spalvas un dūnas no spilvena jāpārliek lielā marles vai nevajadzīga tilla maisā. Jāatceras, ka maisam jābūt pietiekami lielam, lai spalvas vai dūnas tajā nebūtu saspiestas. Maiss kārtīgi jāaizšuj un pusstundu jāatstāj ūdenī, kam pievienotas ziepes un boraks (pirmo reizi iemērcot, nepieciešami 200 grami sarīvētu ziepju un tējkarote boraka uz pieciem litriem ūdens).

Kad pagājusi pusstunda, maiss no ziepjūdens jāizņem un jāiemērc citā šķīdumā, kam pievienots mazāk ziepju un boraka un atkal tur jāatstāj pusstundu. Pēc tam maisiņa saturs jāizgriež, jāskalo tīrā, siltā ūdenī un jāizkar žāvēties (vēlams tiešos saules staros). Laiku pa laikam vēlams ar klūdziņu vai kādu tievu zariņu maisa saturu paklapēt, lai spalvas un dūnas nesalīp.

Kad spalvas vai dūnas izžuvušas, tās ar rokām jāatdala, jāpabužina un jāliek atpakaļ spilvena pārvalkā. Jaunu spilvena pārvalka (nejaukt ar spilvendrānu!) kreiso pusi var ierīvēt ar vasku vai sausām ziepēm.

Ja spalvu nav daudz, tās var mazgāt arī sietiņā, kas ievietots bļodā, kurā ir ziepjūdens. Izmazgātās spalvas vai dūnas, līdzīgi, kā mazgājot marles vai tilla maisiņā, izskalo siltā ūdenī un žāvē.

Spalvu un dūnu mazgāšana veļas mašīnā

Arī tas ir iespējams, tomēr ir svarīgi pārbaudīt maisiņa, kurā tiks mazgātas spalvas vai dūnas, izturību, jo citādi var nākties no veļas mašīnas lasīt ārā spalvas. Vislabāk izvēlēties saudzīgu mazgāšanas režīmu un nelielu temperatūru. Tāpat vēlams ieslēgt intensīvu vai vairākkārtēju skalošanas režīmu.

Comment Form