Četri padomi romantiskai guļamistabai
Foto: morgueFile

Guļamistaba ir mājas privātākā un intīmākā telpa, taču tiem, kas vēlas šajā telpā ieviest īpaši romantisku noskaņu, var aizņemties pāris idejas un ieteikumus atmosfēras veicināšanai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mežģīnes

Mežģīnes jau pašas par sevi asociējas ar greznumu un romantiku, tāpēc to ieviešana kaut vai pavisam mazās detaļās sniegs attiecīgu noskaņu. Mežģīnes var izmantot par pamatu plāno dienas aizkaru veidošanā, stāvlampas abražūrā, paklāt kā galdautu nakts skapītim un izveidot dekoratīvo spilvenu ar mežģīņu pārvalku. Mežģīnes var atrast veidotas no dažādiem materiāliem, radot biezākas vai smalkākas, tāpēc tās var tikt pieskaņotas visdažādākajiem interjeriem.

Gultas pārvalks

Viens no praktiskākajiem paņēmieniem romantikas ieviešanai guļamistabā ir gultas pārvalka izvēle. Protams, pārvalkam ir jābūt praktiskam un viegli kopjamam, taču attiecīgu toņu izvēle, tekstūra un klājums var radīt nepieciešamo. Izvēlies gaišu toņu pārvalku – tas var sastāvēt no dažādu audumu tekstūrām, tādā veidā radot iespaidu par vairākiem pārvalkiem. Bieži vien virs pārklāja, gultas gals tiek papildināts arī ar mīkstu pledu, kas šo zonu padara vēl mājīgāku.
Ieviešot pārklāju, skaisti izskatās arī apakšsvārku uzlikšana, kas nosedz gultas rāmi un rada romantiskāku interjeru.

Baldahīns

Lai arī vairums šis graciozais auduma izmantojums virs gultas asociējas ar mazo princešu interjera papildinājumu, patiesībā tas itin labi piestāv jebkurai guļamistabai, it īpaši tad, ja izvēlēts interjeram pieskaņots baldahīns. Lai arī tā pamatfunkcija ir vasaras tveicīgajās dienās patverties no iekštelpās salidojušiem kukaiņiem, tas kļuvis arī par interjera galveno akcentu. Zinātāji stāsta, ka baldahīns pilda arī sapņu ķērāju funkciju.
Aizstājot baldahīnu, parādījusies tendence virs gultas rāmja izveidot augstāku rāmi, kurā var iekārt aizkariem līdzīgu audumu. Ja ir iespēja no visām gultas pusēm pievērt šos aizkarus, var atgriezties bērnības atmiņās par sapņu pili un princeses gultu.

Dekoratīvi elementi

Niekiem un sīkumiem ir nozīme arī kopējas atmosfēras radīšanai jebkurā telpā, tāpēc izmanto iespēju to ieviest arī guļamistabā. Pāris dekoratīvie spilveni, kāda mīkstā mēbele, skaists mākslas darbs pie sienas, dekoratīvi priekšmeti uz plaukta būs kā radīti mājīguma sajūtas radīšanā. Arī ziedi ir dekoratīvi elementi, un ja neizdodas ik pa laikam papildināt svaigo ziedu klāstu, iegādājies kvalitatīvus mākslīgos ziedus, vai arī ievies telpā kādu izteiksmīgu telpaugu.

Tags

Guļamistaba
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form