Spilveni, augi un tekstilijas – kā izskatās 'Pinterest' cienīga guļamistaba
Foto: Shutterstock

Ja esi atklājis ''Pinterest'' pasauli, lūkojoties pēc iedvesmas, noteikti esi pieķēris sevi pie domas, kā gan var panākt tik perfekti gaumīgu interjeru bez dizainera palīdzības? Un kādi ir tie priekšnoteikumi, lai kopskats izskatītos atzinības cienīgs?

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ne vienmēr, atdarinot kaut ko bildēs redzētu, izdodas panākt tieši tik pārliecinoši labu rezultātu, kāds redzēts piemērā. Jo ne vienmēr tikai sienas krāsojums vai konkrētā lampa piešķir noskaņu, bet gan dažas smalkākas nianses, kuras varbūt pat pirmajā acu uzmetienā interjerā neuztveram kā būtiskākās. ''Apartment Therapy'' apkopojis priekšnoteikumus, lai arī tu pats, iekārtojot savu guļamistabu, varētu teikt – tā ir ''Pinterest'' cienīga telpa!

Gultas klājums

Gulta ir pats svarīgākais šajā telpā, tāpēc arī tai jāpievērš vislielākā uzmanība. Un tas nenozīmē vien to, ka tā rūpīgi jāsaklāj, svarīgi izvēlēties klājuma sastāvdaļas – spilvenus, gultas pārvalku un neiztrūkstošs ir arī kāds pleds, pat tad, ja katru dienu nesedz to virsū segai. Segai, spilveniem un, saprotams, arī palagiem pārējā dienas daļā, kad gultā neviens neguļ, nav jābūt redzamiem. Tamdēļ nodrošinies ar gultas pārvalku un labi daudz dekoratīvajiem spilveniem. Jo vairāk, jo labāk, taču ne visus vienādus – ļoti labi izskatīsies tā saucamais trīs līmeņu spilvenu klājums. Divi lielāki spilveni, divi vidēja lieluma un tad trīs vai pat četri pavisam nelieli. Pēc krāsām tiem nav jābūt vienādiem, ļoti labi izskatīsies, ja mazākos izvēlēsies katru citādāku, bet lielos puslīdz saskaņosi.

Pledu, vienalga, vai tas ir plīsa, vilnas vai bieziem diegiem adīts, izklāj gultas galā vai vienā malā, nevis virsū pārvalkam izklātā veidā. Pārloki uz pusēm vai pat trīs daļās un uzklāj tādā veidā.

Krāsas

Protams, lielu lomu spēlē arī izvēlētie krāsu toņi. Apkopojot skatītākās un cilvēkiem labpatīkamākās guļamistabas, secināts, ka lielākoties iecienītas tieši gaišos toņos iekārtotās. Baltas sienas, gaiša grīda, tikpat tīras krāsas mēbeles – tas ir ļoti pateicīgs fons, uz kura izcelties dažādiem aksesuāriem, šāds iekārtojums neapnīk, jo ir viegli maināms ar citu krāsu aksesuāriem. Tāpēc, ja vēl nevari izlemt, kā krāsot guļamistabas sienas, paļaujies uz gaišajiem toņiem.

Tekstilijas

Būtiska sastāvdaļa guļamistabā ir arī tekstilijas. Ja vēlies, lai gultas klājums līdzinātos glancētajos žurnālos redzētajam, izvēlies vienkrāsainu gultas veļu, bet, ja vēlies dažādas krāsas, izvēlies spilvenus vienā, segu citā krāsā, nevis izmanto raibus pārvalkus. Tie gluži vienkārši ātri apnīk un nav pielāgojami pārmaiņām. Ievērojot aktualitātes, lins un kokvilna noteikti būs labākā izvēle, turklāt ne vien gultas klājumā, bet arī aizkaros, paklājos un citur, kur parādās tekstilijas.

Gaisma

Lielu iespaidu par telpu rada gaismas aspekts. Tumša guļamistaba, neskatoties uz diennakts laiku, radīs nomācošu iespaidu, turpretim mājīgs apgaismojums vakarā vai pēc iespējas vairāk dienasgaismas, kad ārā vēl ir gaišs, ir vērā ņemami aspekti. No gaismekļiem izvēlies ne vien lielo gaismas ķermeni pie griestiem, bet noteikti vismaz divas naktslampiņas un vēl kādu stāvlampu vai sienas lampu, ar ko papildināt noskaņu reizē ar naktslampiņām, ja ar tām ir par maz.

A post shared by Healthline (@healthline) on Feb 19, 2017 at 9:12am PST

Zaļie aksesuāri

Par telpaugiem ierasts vairāk domāt viesistabā un virtuvē, taču arī guļamistabu nevajadzētu atstāt novārtā. Tieši zaļo lapu rotas ir tās, kas kā punktiņš uz ''i'' rada omulīgo noskaņu. Ja līdz šim neesi tam pievērsis uzmanību, tad ''Pinterest'' aplūkotākajās guļamistabās noteikti pavīd ne tikai pa vienam vien zaļam augam – uz palodzes, nakts skapīša, istabas kaktā, uz kumodes vai plaukta.

Mājīgie nieciņi

''Pinterest'' cienīgā guļamistabā būs paplāte, uz kuras pasniegt rīta kafiju un kādu našķi, uz plauktiņa stāvēs aromātiskā svece vai smaržu kociņi, pie kādas no tukšajām sienām būs stalti pielikta kāda bilde, neiztrūkstoša ir vāze ar mākslīgiem, dabīgiem ziediem vai kaut zaru saišķi, kas dekoratīvi papildina interjeru. Kaut kur līdzās gultai jābūt groziņam, kastītei vai filca sainītim žurnāliem, grāmatām vai citai lasāmvielai, pie gultas neiztrūkstošs ir paklājs, bet rokas stiepiena attālumā, izkāpjot no gultas, jāglabājas halātam, tātad jāpadomā par kādu pakaramo, āķi pie sienas vai klubkrēslu, kur to nolikt.

Tags

Guļamistaba Mājokļa iekārtošana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form