Foto: Shutterstock
Fen šui mācība ir radusies Senajā Ķīnā un mūsdienās tā iemantojusi lielu popularitāti arī Latvijā. Arvien vairāk cilvēku izvēlas iekārtot savu mājokli - guļamistabu, ēdamistabu un citas telpas - atbilstoši šīs mācības principiem.

Kas ir krāsa? Tas ir veids, kā mēs mijiedarbojamies ar dzīvību un gaismu. Šis vienkāršās skaidrojums patiesībā norāda uz to, cik liela nozīme krāsām ir mūsu dzīvē - enerģijas viļņi, ko izstaro krāsas, ietekmē mūsu noskaņojumu, domas un pašsajūtu. Ja vēlies savā dzīvē ienest vairāk dzīvības, sāk ar krāsām! Vari atvērt logu un ielaist telpā vairāk saules gaismas, vari ieskrūvēt lampās spožākas spuldzes. Tāpat liela nozīme ir krāsas intensitātei - spilgtas, piesātinātas krāsas ietekmēs mūs daudz spēcīgāk nekā maigi pasteļtoņi. Portāls "MindBodyGreen" apkopojis informāciju par krāsām un to ietekmi mūsu mājvietā saskāņā ar fen šui mācību.

Dzeltenais tonis - dod siltumu un dzīvīgumu

Foto: Shutterstock

Tradicionālajos fen šui noteikumos mājokļa plānojuma centrs (uzzīmē lielu “X”, kas savieno visus stūrus) ir vislabākā vieta dzeltenās krāsas pielietojumam, tādējādi radod veselīguma un miera auru.

No dzeltenās krāsas acis nogurst ātrāk, tādēļ šī nebūs īstā krāsa interneta mājas lapu foniem un lietām blakus datoram. Tāpat dažādās austrumu mācībās saules krāsas toņus asociē ar intuīciju stimlējošu iedarbību.

Zaļā krāsa - atbild par pārmaiņām un izaugsmi

Foto: Shutterstock

Zaļie toņi austrumu mācībā pieder meža elementam un simbolizē pārmaiņas, kā arī mūsu spēju tām pielāgoties. Kā raksta “MindBodyGreen”, vides zinātnieka Roberta Ulriha veiktie pētījumi parādīja, ka civēks, ilgstoši skatoties uz sazaļojušu dabas ainavu, ātrāk atspirgst un atveseļojas no slimības.

Kā šo dziedinošo krāsu iekļaut savā ikdienā? Velc zaļu tērpu, izpildot jogas vingrojumus, izmanto zaļu pildspalvu radošas sanāksmes laikā. Zaļā krāsa stimulēs fantāziju un brīvu domas lidojumu. Pat tādi sīkumi kā datora peles paliktnis un zaļš mobilā telefona vāciņš būs jauks veids, kā “atgādināt” savām smadzenēm uz lietām skatīties radoši.

Zilais - dabas procesu un visas dzīvības sākuma krāsa

Foto: Shutterstock

Var likties dīvaini, kādēļ tieši zilā krāsa izvēlētā par dzīvības procesu sākuma toni. Patiesībā viss ir vienkārši - fen šui debesu toņi simbolizē ūdens elementu, kas ir dzīvās radības pirmsākums. Zilais spēj paaugstināt pašapziņu un atver ceļu brīvākai komunikācijai. Tas spēj palīdzēt problēmu risināšanas procesos un pat mazina panikas lēkmes.

Zilie toņi var palīdzēt tiem, kas ievēro diētu, jo pierādīts, ka daudzos gadījumos tie nomāc apetīti. Tomēr lielos laukumos šī debesu krāsa cilvēku var padarīt pārāk intravertu un kļūt nomācoša, tādēļ tā interjerā ir jāizmanto pārdomāti.

Sarkanais stimulē aktīvu rīcību un paātrina sirdsdarbību

Sarkanie toņi nāk no uguns - elementa, kas fen šui tulkojumā dod dzirksteli ātrām pārmaiņām. Sarkanā krāsa ir magnētiska un savā iedarbībā ļoti spēcīga - interjerā pietiek vien ar dažiem elementiem telpas “atdzīvināšanai”.

Fen šui pamatprincipos ļoti ieteicamas ir sarkanas durvis - tieši šis tonis veicinās pārticības ienākšanu mājās. Interesanti, ka Apvienotajā Karalistē veiktais pētījums liecināja, ka sievietēm, kuras ir pirmo randiņu bija uzvilkušas sarkanas krāsas apģērbu, bija lielākas iespējas tikt uzaicinātām arī uz otro tikšanos.

Violetā - meditācijas un garīguma krāsa

Ja iekārto dzīvokli vai māju un vēlies paredzēt vietu meditēšanai, izmanto šim stūrītim vai telpai violetos toņus. Fen šui mācības “bagua” kartē tieši violetais tiek saistīts ar bagātību - šajā tonī materiālās labklājības veicināšanai jākrāso mitekļa tālākais kreisais stūris, ja skatās no ieejas durvu punkta.

Violetā krāsa ir vairāk dvēseliska un intraverta nekā sabiedriska - tādēļ to nav ieteicams izvēlēties viesistabai un ēdamistabai, kur pulcējas vairāk ļaužu. Ja mīli šo krāsu, pietiks, ja violetā tonī būs vien daži interjera elementi.

Oranžie toņi - siltuma un dzīvesprieka nesēji

Vēlies savam miteklim vai atsevišķai istabai iedvest dzīvīguma dinamiku? Oranžā krāsa nāk par labu veselībai, tā ir stimulējoša krāsa atveseļošanās procesā, kā arī palīdz imunitātes uzturēšanai. Spilgti oranžais mazās devās palīdz optimistiskam noskaņojumam, savukārt pasteļtoņos krāsotas sienas vai siena padarīt jebkuru telpu “laimīgāku”.

Fuksijas krāsa - maģijai un noslēpumiem

Saskaņā ar krāsu teoriju, šī nav īsta “krāsa”, bet gan pusceļš starp divām krāsām - sarkano un violeto, līdz ar to teorētiski mums fuksijas krāsu vajadzētu redzēt kā zaļu. Bet mūsu smadzenes to “iztulko” kā dziļi rozā. Varbūt tieši šī iemesla dēļ fen šui mācība fuksijas toni asociē ar brīnumiem un maģiju.

Raksti savu piepildāmo vēlmju un sapņu sarakstu? Izmanto fuksijas krāsas tinti. Interjerā šis tonis konkrētajai telpai dos pozitīvu enerģiju un piepildīs tā iemītnieka sapņus un slēptākās vēlmes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!