Kaislības krāsa interjerā gan uzmundrina, gan nomierina
Foto: Shutterstock

Lai arī sarkanā krāsa nav no iecienītākajām apģērba izvēlē, jo tā pievērš sev uzmanību, interjera izveidē pierādās pretējais. Tā ir viena no populārākajām krāsas izvēlēm, kas pierāda - interjera izveidē esam daudz drosmīgāki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Simboliskā nozīme

Sarkanās krāsas izvēle simbolizē enerģiju, dinamiku, drosmi un, protams, mīlestību. Šī drosmīgā izvēle spēj stimulēt garīgo un fizisko enerģiju, un nepārspīlētos krāsas izmantošanas apjomos tā rada harmoniju un sniedz enerģijas lādiņu, uzlabojot noskaņojumu un padarot cilvēkus telpā dzīvespriecīgākus. Ne velti šīs krāsas izmantošana ir aktuāla guļamistabā, jo tā var pastiprināt seksuālo enerģiju. Savukārt tiem, kam patīk klasika un elegance, šī krāsa ir lielisks papildinājums, jo šī krāsa nekad neizies no modes.

Akcenti

Ar sarkanās krāsas ieviešanu interjerā ir jābūt uzmanīgam, jo tā var radīt nevēlamu efektu un radīt trauksmes, baiļu un stresa sajūtas, ja tā ir izmantota pārlieku daudz. Ne bez iemesla psihologi šo krāsu guļamistabā un bērnistabā iesaka izmantot tikai aksesuāros, nevis kā pamattoni telpā. Sarkana krāsa lieliski sader kopā ar neitrāliem toņiem – baltu, pelēku, melnu, krēmkrāsas un citiem toņiem, tāpēc, izmantojot tos kā pamattoni, sarkani akcenti var atsvaidzināt interjeru. Kā sarkanus akcentus vari izmantot paklājus, pledus, spilvenus, aizkarus, gleznu rāmjus, dekoratīvās lampas, virtuvē tā var būt tehnika, guļamistabā gultas veļa, vannas istabā dvieļi un bērnu istabā rotaļlietu kastes vai skapis. Atceries, ka sarkanā krāsa pievērš sev uzmanību, tāpēc ir īpaši jāizvērtē, ko vēlies izcelt ar šo krāsu, un ko vēlies atstāt kā neitrālu fonu interjerā.

No vīna sarkana līdz spilgti sarkanam

Sarkanai krāsai nav kāds viennozīmīgs tonis, to ir tik daudz, ka katrs varētu atrast sev tīkamāko pat tad, ja tā nav mīļākā krāsa. Lai arī cik neticami tas nešķistu, katram sarkanajam tonim ir savs raksturs un savs skaidrojums, ko apzināti vai neapzināti katrs izvēlamies. Piemēram, sarkanie zemes toņi labpatiks mierīgiem un atturīgiem cilvēkiem ar klasisku vērtību atzīšanu, jo krāsa lieliski harmonē ar dabiskiem smilšu, akmens un koka toņiem, radot mierīgu un nosvērtu atmosfēru. Savukārt aristokrātiski sarkanais tonis ar savu sulīgumu un spilgtumu būs piemērots drosmīgiem, radošiem un izsmalcinātiem cilvēkiem, kas nebaidās no izaicinājumiem. Šķiet tik neticami, ka ar vienu krāsu var radīt tik daudz un dažādas noskaņas, taču, jo vairāk iedziļināsies, jo vairāk sapratīsi, cik daudz gammas piemīt vienai krāsai.

Guļamistaba

Tiem, kam šajā telpā pietrūkst seksuālās enerģijas, sarkanā krāsa to spēs attaisnot, taču, jāņem vērā, ka jebkurā telpā, kur dominē sarkana krāsa, rezultāts var būt gan uzbudinošs, gan kaitinošs. Tas ir atkarīgs no tā, cik lielos laukumos krāsa ir izmantota. Piemēram, bērnu istabā pārlieku lieli sarkani laukumi var veicināt hiperaktivitāti vai arī nogurumu, tāpēc ir jābūt uzmanīgiem ar tās ieviešanu telpā, kur cilvēki guļ. Guļamistabā sarkano krāsu ieteicams izmantot ar akcentiem, gan uz grīdas, gan sienām, gan atsevišķiem dekoriem telpā.

Virtuve

Visdrošākā vieta, kur ieviest sarkano krāsu ir virtuve, jo tur tā vairāk darīs labu, nekā sliktu. Tā kā sarkana krāsa asociējas ar svētkiem un greznību, tad tā veicinās vēlmi atrasties telpā un radīt gardas maltītes. Turklāt sarkana krāsa veicina apetīti, tāpēc ēdamgaldu ieteicams izvietot tieši šajā telpā. Ja nevēlies sarkano krāsu lielos laukumos, izvēlies sarkanas krāsas virtuves tehniku, dažus dekoratīvos traukus, virtuves dvieļus, aksesuārus un kādu telpaugu ar sarkaniem ziediem.

Viesistaba

Tā kā sarkanai krāsai piemīt spēcīga enerģētika un drosme, tā ir laba izvēle tās ieviešanai viesistabā. Šī krāsa dienas laikā spēs sniegt nepieciešamo enerģiju un tonusu dienai, bet vakarā tā radīs romantisku atmosfēru, tāpēc var teikt, ka sarkana krāsa spēj pielāgoties mūsu vajadzībām. Ja viesistabā ir pietiekams plašums, vari ieviest tajā sarkanas mēbeles, kas izskatīsies īpaši labi, kombinējot tās ar baltiem, pelēkiem vai melniem akcentiem.

Bērnu istaba

Jāatzīst, šīs krāsas izvēle bērnu istabai nav vispopulārākā, un ne velti. Tā ir pārāk spēcīga un enerģiska krāsa, un tā kā bērni jau paši par sevi ir enerģijas pilni, papildus uzmundrinājumi dara pretējo. Mierīgiem un nosvērtiem bērniem sarkana krāsa var būt īstā izvēle, jo tā attīstīs bērna zinātkāri, mērķtiecību, drosmi un uzdrīkstēšanos. Ja bērns pats pieprasa sarkanas krāsas ieviešanu savā istabā, tas var nozīmēt to, ka cilvēks jūtas patstāvīgs un viņam piemīt vēlme izcelties pārējo vienaudžu vidū.


Tags

Bērnistaba Guļamistaba Krāsas interjerā Virtuve
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form