Foto: Shutterstock
Spoguļu izvietošana mājoklī ir ļoti veiksmīgs risinājums, kā paplašināt telpu, radīt gaisīgāku noskaņu, dažādu gaismu spēli, papildināt interjeru, kā arī ielūkoties pašam savā atspīdumā. Taču visas šīs veiksmīgās ieceres var sabojāt nepareiza spoguļa izvēle un nekorekts izvietojums, tāpēc ņem vērā ''Elle Decor'' un ''Māja&Dārzs'' sniegtos padomus.

Kas jāzina par spoguļiem?

Lai arī kurā telpā tiktu ieviests spogulis, svarīgi vienmēr iepriekš pārliecināties, vai tas ir piemērots ierāmēšanai, vai to var likt pie sienas bez papildinājumiem. Pasūtot spoguli pie meistara, tā malas parasti tiek speciāli apstrādātas, taču vienmēr pārliecinies par to, vai spogulis būs praktisks un kaut kas tā noformējumā nebūs traucējošs. Jebkuram spogulim, kas tiks piekarināts pie sienas, ir jābūt papildinātam ar speciāliem stiprinājumiem, taču pēdējā laikā daudzi izvēlas spoguļu pielīmēšanu pie sienas ar speciālu līmi, taču tas attiecas tikai uz neliela izmēra spoguļiem.

Dažkārt spogulis var būt ļoti neparocīgs – ar asām malām vai stūriem, tāpēc rūpīgi izpēti to pirms pirkuma veikšanas, vai tas būtu gana praktisks risinājums. Piedāvājumā ir daudz un dažādi spoguļi ar slīpētām malām, kas ļauj izvairīties no ievainojumiem, taču vēl drošāks risinājums būs ierāmētie spoguļi ar kuriem var izpausties interjera papildināšanā.

Kādu izvēlēties?

Koridorī vislabākais risinājums būs spogulis vertikālā veidā, lai varētu atspīdumā redzēt sevi pilnā augumā. Vismaz vienā telpā mājoklī ir jābūt spogulim ar vertikālā novietojumā, tāpēc koridoris vienmēr būs praktiskākā vieta, turklāt cilvēkiem ir dabisks pieradums aplūkot sevi spogulī pirms došanās ārpus mājas.

Vannasistabā ļoti atbilstošs risinājums papildus lielajam spogulim būs mazāks un grozāms spogulis, kas ir abpusēji aprīkots, ar palielināto stiklu vienā pusē. Šajā telpā var ieviest arī vairākus dažāda izmēra spoguļus, tādā veidā radot vizuālu plašumu un risinājumus praktiskiem nolūkiem.

Garderobē vai skapī var piestiprināt spoguli no iekšpuses pie kādām durvīm, taču šādā risinājumā nav obligāti nepieciešams ļoti garš spogulis, pietiks ar vidēja lieluma spoguli, kas nav ierāmēts. Vertikālajam spogulim, kas paredzēts visa auguma pārredzēšanai, pietiks ar izmēru - 40 cm platumā un 1,20 m garumā.

Kā piekarināt spoguli?

Ja spogulis ir ierāmēts, tad ir jāņem vērā tas, ka rāmis radīs ēnu, tāpēc tas vienmēr ir jāliek pietiekami augstu, lai rāmis netraucētu acu skatienam.

Standarta izmērs vertikālajam spogulim visbiežāk ir ar 50 cm platumu un 1,5 m garumu. Izvēloties vertikālo spoguli pilna auguma aplūkošanai, novieto to 50 cm virs grīdas, jo tas ir optimālais augstums, kurā var sevi redzēt pilnā augumā no jebkura attāluma.

Nelielāka izmēra spoguļiem novietojumu izvēlies tā, lai augšējā mala būtu vismaz 20 cm virs galvas.

Kur novietot spoguli?

Izvēloties vietu, kur tiks iekarināts spogulis, ir jāņem vērā apgaismojuma īpatnības. Centies atrast pēc iespējas izgaismotāku vietu. Ja telpā ir logs, tad spogulim labākā vieta būs pie pretējās sienas – tad gaisma kritīs vienmērīgi. Telpā bez dabiskā apgaismojuma, piemēram, vannasistabā, spogulim jābūt aprīkotam ar mākslīgo apgaismojumu, kas ir pēc iespējas atbilstošāks dienas gaismai.

Interesanti un noderīgi

Pēc fen šui likumiem, spogulis nedrīkst būt novietots tieši pretīm ārdurvīm, jo tas var sabiedēt cilvēku un radīt negatīvu enerģiju.

Ar spoguļa atspīdumu tiek vairota ne tikai gaisma, bet arī labā un pozitīvā enerģija mājoklī, tāpēc tiek uzskatīts, ka spoguļi mājoklī nekad nevar būt par daudz.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!