Ceļš uz bezgalību jeb mūsdienīgi kāpņu risinājumi
Foto: Shutterstock

Mājokļos ar iespēju izvietot kāpnes, šķiet, sarežģītākais ir izvēlēties tās piemērotākās, jo piedāvājums ir tik dažāds un atšķirīgs, ka tās gribētos ieviest arī tad, ja pēc tām nav nepieciešamība.

Kāpnes nav vienkārši pakāpieni uz mājokļa augstāko stāvu. Tās ir interjera galvenais akcents, kam tiek pielāgots pārējais iekārtojums, turklāt kāpnes ir vienīgā vieta mājoklī, kur valda neliels noslēpums, nezinot, kas sagaidīs augšā vai lejā. Tieši tāpēc tiek izmantota šī priekšrocība, lai tās padarītu vēl īpašākas ar dažādiem papildinājumiem, krāsojumu, izvēlēto materiālu, pakāpienu veidu un citām atšķirības zīmēm.

Atklājot, ka kāpnes var izmantot arī vēl praktiskākiem nolūkiem, ieviešot plauktus un atvilktnes, tā šī tendence nespēj atkāpties jau gadiem ilgi, un nevajag arī. Ja parasti zem kāpnēm tik tiešām telpa netiek izmantota, tad papildinājums ar mēbelēm tik tiešām ir vairāk, kā vērtīgs, ļaujot tur noglabāt visu to, ko no acīm gribas noslēpt.

Tikpat labi telpu zem kāpnēm var izmantot neliela atpūtas stūrīša izveidei. Par šādu risinājumu priecāsies gan lielie, gan mazie atpūtnieki, kur netraucēti palasīt literatūru.

Vēl kāds neparasts risinājums kāpņu izveidē ir iekārtie pakāpieni, kas varbūt izskatās nestabili un pa tiem pārvietojoties nedaudz bailīgi, tomēr pie visa ar laiku pierod. Šādam risinājumam viens pakāpiena gals ir piestiprināts pie sienas, bet otrs ir brīvs vai arī iekārts. Aplūkojot šādu dizainu, nevar noliegt tā pievilcību.

Lai arī vairums izrādījuši nepatiku kāpnēm, kuru pakāpieni ir atdalīti un ar atstarpēm, šāds risinājums izskatās daudzkārt efektīvāk par jebkuru klasisko versiju, turklāt tas vizuāli nesamazina telpas platību. Domājams, ar laiku šādu kāpņu ieviešanā arī paši lietotāji pierod un vairs nešaubās par izdarīto izvēli.

Pēdējo gadu klasiskā izvēle ir beicēti un lakoti pakāpieni, kas ne tikai izskatās ļoti gaumīgi un ir pieskaņojami ikvienam interjeram, bet arī viegli kopjami.

Un kāpēc gan neeksperimentēt arī ar kāpņu formu? Ja vieta to atļauj, ļoti labi izskatīsies kāpnes, kas vijas uz augšu nedaudz ieliektā veidā. Kāpņu malas var noslēgt ar stikla sienām, lai tās būtu drošākas.

Klasisku vērtību piekritējiem noteikti patiks masīvkoka kāpnes, kas ieguvušas savu piekrišanu stabilitātes, patīkamā materiāla un dabiskā izskata dēļ. Šādu risinājumu var ieviest gan modernā, gan klasiskā interjerā, un tas vienmēr iekļausies kopskatā ar savu pievilcību.

Tiem, kam patīk sīkas detaļas un smalki akcenti, var izmantot kāpnes ideju realizēšanai. Gluži kā šajā piemērā, kur kāpnes papildinātas ar dažādu ornamentu rakstiem, radot pavisam citu noskaņu un pievienoto vērtību kāpnēm.

Šo apgleznošanas un pakāpienu papildināšanas ideju der aizņemtis, ja esošās kāpnes ir apnikušas, bet jaunas nav iespēja ieviest. Jauni papildinājumi vienmēr atsvaidzina kopskatu, arī šis nav izņēmums.

Kāpnēm ne vienmēr ir jābūt vienkrāsainām un tradicionālām. Neparastāka interjera ieviesēji var aizņemties šo ideju un katru pakāpiena atstarpi nokrāsot savā krāsā.

Pakāpienu atstarpes var izmantot arī dažādu zīmējumu un ornamentu atspoguļošanai, turklāt tie izskatīsies vēl interesantāk, ja zīmējums ar katru pakāpienu turpinās.

Source

DELFI Māja un dārzs

Tags

Dizains Interjera idejas
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form