Foto: Shutterstock
Ja modes tendences ir mainīgas, tad funkcionalitāte telpai un vajadzības katrā no tām paliek nemainīgas. Tāpat kā virtuvē, viesistabā un guļamistabā, arī priekštelpā, kas vienam ir arī koridors, jābūt šādām un tādām lietām, lai telpa pilnīgi pildītu savu misiju.

Skaidrs, ka priekšnama galvenā funkcija ir mantu glabāšana, proti, apavu un virsdrēbju, turklāt tā, lai viss būtu pa rokai. Visbiežāk problēmas sagādā tas, ka šī zona nudien nav tā lielākā telpa, tomēr drēbju pat diviem cilvēkiem ir, iespējams, vairāk, nekā vietas, kur to visu uzglabāt, un šādās reizēs jābūt gudram mazās rūmes iekārtošanā.

Lai vai cik neliels katra mājoklī būtu priekšnams, noteikti jāatrod veiksmīgākais risinājums, kā kompakti glabāt virsdrēbes, turklāt rēķinoties arī ar to, ka reizēs, kad ieradīsies viesi, jābūt kādam brīvam pakaramajam. Ja vietas ir tik maz, ka to nav iespējams apvienot, šeit uzglabā vien sezonā aktuālās virsdrēbes. Ideāli, ja lielāko daļu virsjaku var nolikt kādā skapī aiz durvīm, un tikai dažas no jakām atstāt redzamā vietā uz pakaramā. Šādu risinājumu var atstāt pieejamu arī tikai viesu drēbēm, tad nebūs jāmeklē rūme lielajā skapī. Smelies iedvesmu pakaramo piemērošanai šeit.

Foto: Shutterstock

Tikpat svarīgi pārdomāt, kur un kā tiks glabāti apavi, jo arī tie noteikti nav divi pāri vien. Jo vairāk cilvēku mitinās zem viena jumta, jo vairāk būs glabājamo apavu, tāpēc piemeklē atbilstošāko risinājumu. Nesezonas apavus var likt augstākos plauktos, kastēs, savukārt valkājamos apavus glabā pieejamā vietā speciālā plauktā, ja vieta to ļauj, – uz grīdas.

Vieta, kur spoguļoties

Foto: Shutterstock

Nav runa par to, vai telpu iekārto sieviete vai vīrietis, jo priekštelpā spogulim ir jābūt jebkurā gadījumā. Tā ir tā vieta, kur ieskatāmies atspulgā īsi pirms iziešanas no mājas, kā arī pārnākot mājās. Tāpēc spogulis, lielāks vai mazāks, noteikti ir lieta, kurai šajā telpā vai zonā ir jābūt. Kas attiecas uz piemērota spoguļa izvēli, jāievēro, lai tas būtu pareizi novietots. Svarīgi, lai pie spoguļa būtu pietiekami daudz brīvas vietas, lai varētu sevi aplūkot pilnā augumā.

Ne mazāk svarīgi pievērst uzmanību apgaismojumam – tam jābūt gana spilgtam, lai pamanītu vissmalkākās nianses. Tā kā priekšnami parasti nav apveltīti ar spilgtu dienas apgaismojumu, parūpējies par dažādiem gaismekļiem. Vai tas būtu viens liels spogulis, vai vairāki mazi, kas reizē pilda dekoratīvu funkciju, vai vidēja lieluma spogulis ar iespaidīgu rāmi, lai paliek katra paša ziņā, bet spogulim jābūt.

Vairāk noderīgu padomu par to, kā izvēlēties piemērotāko spoguli, lasi šeit.

Mazie plauktiņi

Foto: Shutterstock

Gan jau katram no mums ir kāds savs ieradums, ko mēdzam izdarīt tūdaļ pēc atgriešanās mājās. Vienam svarīgi, lai pa rokai būtu kāda virsma, kur nolikt atslēgu saišķi, vēl kādam vajag pakaramo, kur uzlikt somu, bet cits nevar vien sagaidīt, kad noaus kājas, lai uzvilktu mīkstās čībiņas. Tad nu, balstoties uz šiem ieradumiem, arī ir vērts pielāgot telpu.

Pat tad, ja tev nepiemīt kāds no iepriekš minētajiem paradumiem, kādam plauktiņam priekšnamā noteikti vajadzētu būt. Kaut tāpēc vien, lai noliktu telefonu, atslēgas, somiņu, kādu piezīmi mājiniekiem redzamā vietā vai ko citu. Nelielie plauktiņi visai labi var kalpot arī dažādu interjera aksesuāru izlikšanai. Puķu vāzes, kādus dekorus, bilžu rāmīti vai mākslas darbu var nolikt tieši uz tā, tāpēc ir vērts padomāt par vietas atvēlēšanu lielākam vai mazākam plauktiņam.

Svarīgie nieki

Foto: Shutterstock

Priekšnamā neiztrūkstoša ir ģērbšanās. Ja virsjaku var uzvilkt, īpaši nemainot pozīciju, tad apavu apaušanai gan vajadzēs pieturēties pie stenderes, bet vēl labāk, ja var apsēsties. Jo īpaši jāpadomā par bērniem, lai tiem nebūtu jāsēžas uz grīdas. Arī pieaugušajiem uzvilkt ciešākas kurpes vai zābakus nebūs tik viegli, tāpēc ir vērts atvēlēt vietu arī kādam beņķītim vai soliņam. Pat tad, ja uz tā bieži nesēdēs, tur, atnākot mājās, varēs nolikt rokassomiņu, iepirkumu maisiņu vai ko citu.

Bieži par to padomāts netiek, tomēr velti. Ir iegādājami speciāli statīvi lietussargu glabāšanai. Un tas nav vien modes jautājums, bet gan ļoti noderīgs papildinājums. Parasti lietussargus saliekam skapī, pakarinām uz kāda āķīša, bet tad, kad tie ir slapji, atveram un žāvējam tai pašā nelielajā telpā, taču krietni ērtāk ir, ja tos var salikt statīvā. Liekais mitrums satek apakšā un nekaitē grīdas segumam, turklāt tas kalpo arī kā gaumīgs interjera papildinājums. Un vēl kas, lietussargi salikti šādā statīvā, būs pamanāmāki, līdz ar to retāk sanāks to aizmirst mājās. Kā mēs zinām, ja lietussargs ir paņemts, tad lietus noteikti nebūs gaidāms!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!